Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

24 Maja, Piątek, Iwona, Michal, Dezyriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Projekt "Wykorzystaj z nami potęgę wiatru"

14.06.2015, 10:00:00
Projekt "Wykorzystaj z nami potęgę wiatru"

Fundacja Strefa Mocy po raz kolejny podjęła się roli popularyzatora sportów latawcowych na Mierzei Wiślanej. W ramach projektu  "Wykorzystaj z nami potęgę wiatru" członkowie fundacji spotkali się z uczniami szkoły w Sztutowie na zajęciach teoretycznych zachęcając do udziału w treningach pilotażu latawców powerkite. W projekcie udział wzięło ponad 30 uczestników - młodzież z gminy Sztutowo: głównie uczniowie klas 4-6 szk. podstawowej i 1 klasy gimnazjum, ale swoich sił z latawcami próbowały nawet siedmiolatki.

Loty odbyły się 5 czerwca na łące w Groszkowie Osada. Oprócz zajęć z latawcami treningowymi uczniowie mogli zobaczyć pokazy jazdy na deskach mountainboard i specjalnych wózkach buggy. Zaprezentowane zostały także różne rodzaje latawców pociągowych: latawce otwarto i zamkniętokomorowe, pompowane, sterowane barem oraz manetkami. W pokazach uczestniczyła ekipa BB KITE BUGGY z Trójmiasta.
 
Uczestnicy mieli do dyspozycji kilkanaście zestawów sprzętu, z których mogli dowolnie korzystać. Zajęcia odbywały się pod okiem członków i wolontariuszy Fundacji Strefa Mocy​ z zachowaniem zasad bezpieczeństwa - każdy uczestnik był wyposażony w kask ochronny. 
 
Warunki wiatrowe i pogodowe dopisały. Północny wiatr o sile od 5 do 8 m/s pozwolił na efektywną naukę zasad okna wiatrowego i poruszania latawca w powietrzu. Słoneczna pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu. Za duży sukces organizatorzy uważają fakt, że wszyscy uczestnicy opanowali podstawowe ruchy i samodzielnie pilotowali latawce o powierzchni nawet 5m2. 
 
Projekt został zrealizowany przez Fundację Strefa Mocy przy dofinansowaniu ze środków gminy Sztutowo w ramach zadania publicznego.
 
Nie były to ostatnie otwarte treningi z Fundacją Strefa Mocy. Jeszcze przed wakacjami zorganizowane zostaną zajęcia dla młodzieży z całego powiatu nowodworskiego, na których będzie można poznać zasady i nauczyć się jak uprawiać sport wykorzystujący moc wiatru. 
 
 
Artur Milarski
Fundacja Strefa Mocy

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Wykorzystaj z nami potęgę wiatru ( zdjęć 39 )
Dodano: 2015-06-14 |  

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.