Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

29 Stycznia, Środa, Franciszek, Zdzislaw, Zenon

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Miłośnicy sportów latawcowych spotkali się na zlocie w Tujsku

04.04.2015, 15:14:29
Miłośnicy sportów latawcowych spotkali się na zlocie w Tujsku
fot. Sebastian Ruczyński

W ubiegły weekend w powiecie nowodworskim odbył się zlot miłośników sportów latawcowych pod nazwą Wiosenne Wietrzenie Latawek 2015. Imprezę zorganizowała Fundacja Strefa Mocy ze Sztutowa. Tegoroczna edycja WWL odbyła się pod Tujskiem. Mimo, że warunki pogodowe były bardzo trudne, na miejscu pojawili się pasjonaci latawców z całej Mierzei: od Mikoszewa po Krynicę Morską, z Nowego Dworu Gdańskiego oraz grupa POWERKITE z Trójmiasta. Po okiem profesjonalistów swoje umiejętności szlifowali także uczestnicy zrealizowanego przez Fundację w Krynicy Morskie projektu Aktywne ferie z latawcami.

Uczestnicy zlotu wykorzystali siłę i moc wiatru do jazdy na specjalnych deskach mountainboard i wózkach buggy. Były też widowiskowe skoki i pokazy akrobacji z latawcami.

Zlot odbywający się łące przy drodze łączącej Nowy Dwór z Mierzeją wzbudził duże zainteresowanie i przyciągnął sporą ilość obserwatorów.

Organizatorzy po raz kolejny udowodnili, że nasze tereny są idealne do uprawiania sportów latawcowych. Duże, otwarte przestrzenie i równe, sile wiatry wiejące tu przez większą część roku to idealne warunki dla miłośników kajtów. Uczestnicy WWL zapowiedzieli, że na łąkę pod Tujskiem będą wracać i niebo nad powiatem nowodworskim jeszcze nie raz zapełni się kolorowymi latawcami.
Fundacja Strefa Mocy od października ubiegłego roku działa na rzecz rozwoju sportów latawcowych w naszym powiecie. Obecne realizowany jest kolejny projekt nauki pilotażu kajtów dla dzieci i młodzieży. Członkowie fundacji zachęcają do kontaktu wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił z latawcami: www.fundacjastrefamocy.pl

Zdjęcia z imprezy dostepne są na stronie: https://drive.google.com/folderview?id=0BxmgjFOcI_O7fmF4eEpYazFnT0duUk5qVkdHS2ZTZWlrd3JOREszQVpPU1Y3enpoUXNUTW8&usp=sharing

Oceń tekst:

Ocen: 2Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.