W Polsce nie istnieją szczególnie widoczne granice pomiędzy Wigilijną Wieczerzą a Bożonarodzeniowym posiłkiem. Często 25 grudzień, jest kontynuacją tego, co wydarzyło się dzień wcześniej.
Brytyjczycy nie mają popularnej w naszym kraju Wigilii, przywiązując tym samym ogromną wagę do pierwszego dnia świat. Na stole pojawia się wówczas indyk i pudding z suszonymi śliwkami, zaś mieszkanie zdobią liczne gałęzie jemioły. Rzadko spotykane w Anglii ryby, stanowią główną, świąteczną potrawę w zachodniej części Norwegi.
W Argentynie święto Bożego Narodzenia obchodzi się za pomocą fajerwerków. Specjałami tamtejszego stołu są winogrona, mięsa i różne ciasta. Na tradycyjnym, brazylijskim i finlandzkim stole znaleźć możemy natomiast pieczonego prosiaka i szynkę z sałatkami. U naszych zachodnich sąsiadów, w Niemczech główną potrawą bożonarodzeniową jest pieczona gęś.
Hiszpanie przed świątecznym posiłkiem łamią się turronem, czyli czymś w rodzaju chałwy. Często wysyła się ją także, jako dodatek do kolorowych kartek z życzeniami. Zapieczone w cieście pierścionki i złote monety wyznaczają przyszłorocznych kucharzy. Ten, kto znajdzie upominek, według tradycji za rok piecze ciasto.
Australijskie święta obchodzone są w środku lata i przeważnie spędza się je na plażach.
Niezależnie od tego, jakie na całym świecie panują tradycje oraz w jaki sposób obchodzone są Święta Bożego Narodzenia, jedno jest pewne - wszędzie panuje rodzinna i magiczna atmosfera.
Wesołych Świąt!
Redakcja
Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.
Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com
W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.
Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.