Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Stycznia, Piątek, Agnieszka, Inez, Jaroslaw

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Przed nami II Mistrzostwa Krajów Nadbałtyckich. Tym razem odbędą się w Stegnie

22.07.2016, 10:07:43
Przed nami II Mistrzostwa Krajów Nadbałtyckich. Tym razem odbędą się w Stegnie
Walka podczas I Mistrzostw Krajów Nadbałtyckich (fot. Adrian Sajko)
7 sierpnia, na plaży w Stegnie, odbędą się II Mistrzostwa Krajów Nadbałtyckich w takich sztukach walki jak MMA, BJJ NO GI, thai boxing, a także turniej grapplingowy dzieci. Pierwsze walki rozpoczną się o godz. 10.00.

 
Mamy przyjemność zaprosić wszystkie kluby, zawodników, trenerów jak i fanów sportów walki na trzecią edycję Festiwalu sztuk walk nad Morzem Bałtyckim!
 
- zachęcają organizatorzy.

Mieszane sztuki walki (Mixed Martial Arts, w skrócie MMA) to forma rywalizacjisportowej łączącej różne style. Polega ona na tym, iż zawodnicy różnych sztuk mogą sprawdzić swoje umiejętności między sobą. Założeniem takiego właśnie systemu jest próbaodpowiedzi na pytanie, która z technik walki jest najskuteczniejsza. Zasady obowiązujące podczas turniejów są zaś tak skonstruowane, by żadna z konkurencji nie była faworyzowana względem innych.

Według reguł MMA, zawodnicy mogą stosować niemal wszystkie technik i z zakresu sztuk walki wręcz. To m.in. elementy boksu, kick-boxingu, zapasów, a nawet karate czy taekwondo. To sprawia, że zawody są niezwykle efektowne i różnorodne. Uczestnicy i widzowie mogą przekonać się, która z technik jest najlepsza w konfrontacji z innymi. MMA spełnia odwieczne marzenie znalezienia pierwszego wśród wojowników, najlepszego z najlepszych, ze wszystkich sztuk walki.

MMA jest bardzo widowiskowe. Rzadko kiedy zdarzają się tutaj nudne pojedynki, a rozstrzygnięcia często zapadają w pierwszych minutach, za sprawą efektownych ciosów.

Brazylijskie jiu-jitsu (BJJ) to jeden z wielu stylów wyrosłych z japońskiego jujutsu, który zaczął się rozwijać w Brazylii na początku XX wieku. Jego twórcami są członkowie rodziny Gracie, którzy pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku zdołali rozpropagować swój system na całym świecie dzięki spektakularnym zwycięstwom odnoszonym w walkach z minimum reguł.

Muay Thai (Boks Tajski) Cechami wyróżniającymi boks tajski na tle innych popularnych stylów jest szerokie użycie uderzeń łokciami i kolanami (w formule amatorskiej na łokcie, kolana i korpus są zakładane ochraniacze, w walkach zawodowych są one nieosłonięte). Tego rodzaju uderzenia niejednokrotnie skutkują szybkimi nokautami.

W boksie tajskim kładzie się również szczególny nacisk na używanie niskich kopnięć okrężnych. Podstawą stylu jest niskie kopnięcie w udo (z angielskiego zwane low kick). Posiada ono dużo wariantów -m.in. jako kopnięcie opadające z góry w dół. Wykonywane jest z mocnym dokręceniem ciała, a nawet obrocie zawodnika po nietrafieniu celu. Powierzchnią kopiącą jest w nim goleń, rzadziej stopa.

Boks tajski przywiązuje dużą wagę do klinczu, czyli walk i w zwarciu. Jest to łatwo rozpoznawalny element boksu tajskiego. Pozycja walki jest głównie frontalna, ręce trzyma się szerzej niż w bokserskiej gardzie, dzięki czemu trudniej złapać w klincz. Dozwolone są przechwyty kopnięć, obalenia i podcięcia, natomiast zabronione rzuty, jakie się stosuje w judo. Słabością boksu tajskiego jest brak walki parterowej, duszeń i dźwigni.

Początkowo ciosy bokserskie były słabością muay thai, gdyż kładziono większy nacisk na techniki nożne. Obecnie są szeroko spotykane. Co więcej, mistrzowie muay thai niekiedy zostają mistrzami świata w boksie zawodowym.

Program zawodów:

godz. 7.30- 9.30 - ważenie zawodników
godz. 10.00 - 17.00 – walki
godz. 16.30 koncerty „Lato z Radiem” – Feel, Pectus, Maleo Reggae Rockers, Dzieci z Brodą.

Organizatorem Mistrzostw jest Stowarzyszenie Sportów Walki Underground MMA Elbląg.
 

Redakcja


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.