Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lutego, Piątek, Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Piekarczyk zbliża się wielkimi krokami

23.06.2016, 10:13:05
Piekarczyk zbliża się wielkimi krokami
fot. MOSiR

Już tylko godziny dzielą nas od VIII Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka. W tym roku  pobity został rekord frekwencji, a lista startowa została zamknięta na tydzień przed startem. Początek zawodów w niedzielę punktualnie o godz. 12:00.

Elbląski Bieg Piekarczyka z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością o czym świadczyć może ilość uczestników. Po raz pierwszy w historii imprezy już na tydzień przed startem lista uczestników wypełniła się do ostatniego miejsca. A to oznacza, że w niedzielę, 26 czerwca, prawie siedmiuset biegaczy zmierzy się z dystansem 10 kilometrów. W gronie zgłoszonych zawodników jest aż 413 mieszkańców naszego miasta.

- Cieszymy się, że lista startowa zapełniła się do ostatniego miejsca - informuje Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. - Wśród uczestników największą część stanowią elblążanie, choć sporo jest także biegaczy z Trójmiasta, Olsztyna oraz dalszych zakątków naszego kraju. Nie po raz pierwszy podczas biegu gościć będziemy także zawodników z miast partnerskich takich jak: Tarnopol, Kaliningrad, Compiegne czy zaprzyjaźnione Stavanger.

Podobnie jak w roku ubiegłym, każdy z uczestników biegu będzie mógł zaplanować sobie tempo w jakim pobiegnie i czas w którym ukończy dystans 10 kilometrów. Mają w tym pomóc członkowie Stowarzyszenia EL AKTYWNI, którzy będą mieli specjalne zadanie do wykonania. Ubrani w charakterystyczne koszulki z przyczepionymi balonikami pojawią się na trasie specjalnie przygotowani biegacze, którzy pomogą nam utrzymać tempo biegi i ukończyć zawody w zaplanowanym wcześniej czasie. W tym roku będziemy mogli zaplanować sobie pokonanie trasy w czasie 50, 55, 60 oraz 70 minut.  

W Biegu Piekarczyka udział biorą także drużyny, dla których prowadzona będzie odrębna klasyfikacja. W biegu mogą wziąć udział zespoły reprezentujące firmy, instytucje, fundacje oraz stowarzyszenia sportowe. Drużyna składa się z minimum pięciu osób, a wynik końcowy zespołu stanowi suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników. Zwycięży ta drużyna, której suma czasów będzie najmniejsza. Trzy najlepsze teamy otrzymają puchary. Do tej pory udział zgłosiło się siedem zespołów: FLSmidth MAAG Gear, Służba Więzienna - Areszt Śledczy w Elblągu, portEl.pl, GE Power Team, KRISMAR, KMP Elbląg, Traktor Team Gmina Kwidzyn.

Oprócz biegu głównego odbędą się także imprezy towarzyszące. Punktualnie o godz. 10:00 wystartuje Bieg Rodzinny na dystansie 720 metrów. W zawodach udział mogą wziąć rodziny składające się minimum z jednego dorosłego opiekuna i dziecka do 13 lat. Zgłoszenia do biegu przyjmowane będą od godz. 9:00 w dniu imprezy w biurze zawodów, które mieścić się będzie w miasteczku biegowym na boisku I LO. Natomiast o godz. 11:00 na pięciokilometrową trasę wyruszą miłośnicy Nordic Walking. Start i meta każdego z biegów znajdować się będzie przy Bramie Targowej.

Bieg Piekarczyka to jednak nie tylko wydarzenia typowo sportowe. Podczas tegorocznej edycji słynny elbląski Piekarczyk włączy się także w akcję „Sport dla wszystkich - Recykling na sportowo”, która w Polsce odbywa się pod patronatem Fundacji RECAL i TAFISA. Do udziału w elbląskim przedsięwzięciu organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców i kibiców. Przez cały czas trwania wydarzenia, w specjalnie przygotowanej strefie, prowadzona będzie zbiórka pustych puszek po napojach. Osoby, które dostarczą największą ilość puszek mogą liczyć na upominki rzeczowe oraz bezpłatne napoje izotoniczne. Natomiast wśród wszystkich uczestników zbiórki przeprowadzone zostanie losowanie bonu o wartości 100 złotych do sklepu GO Sport.

Organizatorami Biegu Piekarczyka są Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast współorganizatorem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.
 

MOSiR

 


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.