Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lutego, Piątek, Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii TURYSTYKA

Nie było chętnych na dzierżawę plaż. W drugim przetargu cena 3 razy niższa

09.02.2016, 08:51:24
Nie było chętnych na dzierżawę plaż. W drugim przetargu cena 3 razy niższa
Fot. Adrian Sajko

Gmina Sztutowo w styczniu ogłosiła przetarg na wynajęcie plaż w Sztutowie i Kątach Rybackich na okres od maja do września każdego roku w latach 2016-2020. Objęte przetargiem jest po 250 metrów plaż od głównych zejść z wyłączeniem portu w Kątach. Wcześniej nadmorska gmina ogłaszała kilkanaście przetargów na każde miejsce handlowe.  Urząd Gminy Sztutowo liczył, że dzięki dzierżawie otrzyma każdego roku kwotę ponad 30 tysięcy złotych netto.

W pierwszym przetargu nie znalazł się chętny, dlatego w drugim podejściu Urząd Gminy Sztutowo obniżył cenę rocznego czynszu trzykrotnie - do 10 tysięcy złotych netto . Czy po takiej obniżce znajdą się chętni na dzierżawę? Przekonamy się 10. lutego 2016. Wówczas przewidziane jest otwarcie ofert od zainteresowanych firm.

Warto dodać, że takie rozwiązanie, jakie chce wprowadzić Sztutowo od 2014 roku obowiązuje w Krynicy Morskiej. Tam plaże zostały wynajęte operatorowi za ponad 100 tysięcy złotych netto za sezon, a umowa obowiązuje do 2024 roku.

 

Warunki dzierżawy :

 1. wykorzystanie przedmiotu dzierżawy zgodnie z jego przeznaczeniem,
 2. ponoszenie należnych podatków i opłat na rzecz Gminy Sztutowo,
 3. prowadzenie dwóch miejsc wykorzystywanych do kąpieli tj. na plaży w Sztutowie i na plaży  w Kątach Rybackich, każdy po minimum 100 mb z wykorzystaniem sprzętu i wyposażenia Gminy Sztutowo, wykaz sprzętu stanowi załącznik nr 2 do wzoru umowy,
 4. utrzymanie czystości i porządku na dzierżawionym terenie, w tym ustawienie odpowiedniej liczby pojemników na zbieranie odpadów oraz zawarcie z uprawnioną firmą umowy dotyczącej wywozu i zagospodarowania zebranych odpadów,
 5. jednakowe zagospodarowanie obiektów usadowionych na dzierżawionych terenach,
 6. organizacja i prowadzenie boisk sportowo rekreacyjnych o minimalnej długości 100 mb, na każdej z plaż,
 7. szczegółowe warunki określa wzór umowy

 

.

IR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.