Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lipca, Poniedziałek, Andrzej, Wiktor, Daniel

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Wikiński Festiwal niebawem w Elblągu. W programie rejs statkiem wikingów i walki wojowników

13.06.2024, 09:18:00
Wikiński Festiwal niebawem w Elblągu. W programie rejs statkiem wikingów i walki wojowników

Truso Fest – Wikiński Festiwal Wody i Ognia to wydarzenie, które jeszcze w czerwcu odbędzie się w Elblągu. Co nas czeka?Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu zaprasza 29 czerwca na Truso Fest – Wikiński Festiwal Wody i Ognia. - Jest to impreza poświęcona jedynej skandynawskiej osadzie z terenu dzisiejszej Polski, czyli Truso – mówi dr Jakub Jagodziński z elbląskiego muzeum.

 

 

To wydarzenie, które ma promować historię badań Truso i unikatowość tej wczenośredniowiecznej osady. Dziedziniec MAH na jeden dzień zamieni się w wikińską wioskę. Zaprosiliśmy do nas grupy rekonstrukcji historycznej, specjalistów zajmujących się dawnymi rzemiosłami i ekspertów od archeologii doświadczalnej. To dzięki nim na miejscu poczujemy klimat epoki wikingów i poznamy dawne rzemiosła, przyglądając się pracy garncarza, złotnika czy bursztynnika

- opowiada Jakub Jagodziński.
 


Jakie jeszcze atrakcje przewidziano?

 

Będzie można popłynąć w rejs po rzece Elbląg repliką statku z epoki wikingów. W planach mamy także pokazowe walki wojowników z grup rekonstrukcji historycznych. Ponadto planujemy wykłady, zwiedzanie kuratorskie wystaw

– wymieniał Jakub Jagodziński.Truso Fest zaplanowano na 29 czerwca. Więcej szczegółów elbląskie muzeum zdradzi już niebawem. - Najpóźniej na początku przyszłęgo tygodnia na naszej stronie udostępnimy szczegółowy program całego wydarzenia – zapewniał Jakub Jagodziński. - Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości.Jedno jest pewne – podczas Festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. - Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – mówił Jakub Jagodziński. - Przygotowaliśmy trzygodzinne animacje, a jedno ze stanowisk będzie dotyczyło gier i zabaw historycznych w tym m.in. tych z okresu wczesnego średniowiecza.
Na tydzień przez Festiwalem, 22 czerwca, wikingowie zagoszczą w Centrum Handlowym Ogrody. - To będzie nowość. Po raz pierwszy wyjdziemy z historią na teren galerii handlowej po to, by opowiedzieć o Truso, wypromować Festiwal i zaprosić na niego jak najwięcej gości – dodał Jakub Jagodziński.

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.