Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lipca, Poniedziałek, Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Ciało żołnierza znaleziono przy jednostce. "Śmierć nie miała związku ze służbą wojskową"

13.06.2024, 07:16:00
Ciało żołnierza znaleziono przy jednostce. "Śmierć nie miała związku ze służbą wojskową"
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Okoliczości śmierci 44-letniego żołnierza w Braniewie wyjaśnia olsztyńska prokuratura. Ciało mężczyzny znaleziono na parkingu przy jednostce wojskowej.

 

 


Do tragicznego zdarzenia doszło 4 czerwca. Zwłoki żołnierza 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej znaleziono na ogólnodostępnym parkingu przy jednostce wojskowej przy ul. Sikorskiego w Braniewie. - Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, śmierć żołnierza nie miała związku ze służbą wojskową - podała w oficjalnym komunikacie 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej.

 

 

 

Okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Olsztyn Południe. 

 

 

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w kierunku ustalenia, czy doszło do samobójstwa oraz, czy nie miało miejsce doprowadzenia namową lub poprzez udzielenie pomocy do targnięcia się na swoje życie - czyn z art. 151 kodeksu karnego. Na tym etapie nic nie wskazuje na to, by w zdarzeniu brały udział osoby trzecie. Sekcja zwłok mężczyzny została przeprowadzona. Na wyniki jeszcze musimy poczekać

- informuje Daniel Brodowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

 

 

 

Ciało mężczyzny znaleziono w samochodzie zaparkowanym na parkingu. Jak wynika z informacji przekazanych przez prokuraturę, nie znaleziono przy nim broni.

 

 

 

- Bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną. Udzielono też pomocy w zorganizowaniu pogrzebu - poinformowała 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej.

 

 

 

Do sprawy odniósł się również minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

 

 

To nie było na służbie, nie było to podczas ćwiczeń czy jakiegokolwiek takiego zdarzenia. Takie przypadki, niestety, zdarzają się w każdej dużej społeczności, w tym również w dwustutysięcznej armii

- mówił szef MON podczas wtorkowej konferencji prasowej pytany o sprawę.

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.