Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Kwietnia, Niedziela, Anzelm, Bartosz, Feliks

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Po raz 20-ty oczarowali publiczność. „Magia tego projektu i Szkoły Muzycznej jest ogromna”

19.02.2024, 13:16:00
Po raz 20-ty oczarowali publiczność. „Magia tego projektu i Szkoły Muzycznej jest ogromna”
Fot. AK

W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych po raz 20-ty odbył się Koncert Walentynkowy. Wczoraj (16 lutego) na scenie zaprezentowało się kilkunastu uzdolnionych uczniów i absolwentów, a także przyjaciół placówki. Ich starania publiczność doceniła owacją na stojąco.

 


- Obchodzimy swoje 20-lecie. To dla nas ogromny zaszczyć, że przez dwie dekady cieszymy się zaufaniem dyrekcji i możemy realizować projekt, który jest marzeniem tych dzieciaków. Podczas koncertu prezentowana jest muzyka, którą na co dzień się nie zajmują. Budują rozrywkę na warsztacie klasycznym - mówiła Aleksandra Szerszeń, opiekunka Samorządu Uczniowskiego i polonistka.
 

 

Ten projekt zawsze daje uczniom możliwość rozwijania swojej pasji. My wywodzimy się ze szkoły, która jest typowo klasyczna. Na co dzień gramy klasykę. To, co robimy w wolnym czasie, dla własnej przyjemności, z pasji, nie byłoby możliwe gdyby nie ta klasyka i nasi wspaniali pedagodzy. Program Walentynkowy i świąteczny charakteryzują się tym, że są rozrywkowe i wtedy nie jesteśmy zamknięci w taktach, w nutach, w takim perfekcjonizmie, którego wymaga klasyka. Rozrywka daje nam pole do popisu, do pokazania uczuć, emocji

– wyjaśniał Wiktor Szerszeń, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

 Podczas wczorajszego koncertu publiczność słuchała utworów znanych z radia i telewizji. - Ten koncert jest bardziej melancholijny, nastrojowy, inspirujący, mimo że energetyczny – stwierdziła Joanna Mazurek, opiekunka Samorządu Uczniowskiego i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.
 

 

W repertuarze mamy utworzy Zbigniewa Wodeckiego, Anny Marii Jopek, Agnieszki Chylińskiej czy Natalii Nykiel. Są to własne aranże dwóch naszych absolwentów

– dodała Edyta Godlewska, opiekunka Samorządu Uczniowskiego i matematyczka.

 


Za aranżacje odpowiedzialni byli Michał Dreger i Michał Korsak. - Jesteśmy absolwentami tej szkoły i chętnie tu wracamy. Mamy sentyment do tego projektu – stwierdził Michał Dreger.
 

 

Aranżacje powstawały od października. Termin mieliśmy do stycznia. Powstało w tym czasie 14 aranżacji

– dodał Michał Korsak.

 Na scenie zaprezentowali się nie tylko uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych i ich absolwenci, ale również przyjaciele tej placówki. - Dla mnie ten koncert jest szczególny, bo bierze w nim udział wielu, wspaniałych absolwentów, którzy nie musieli wracać do Elbląga. Jeden z absolwentów przez pół roku pływał na statkach po Ameryce, gdzie był jazzmanem, a jednak wrócił do nas, co świadczy o tym, że magia tego projektu i tej szkoły jest ogromna – zaznaczyła Aleksandra Szerszeń. - Wystąpiły także osoby niezwiązane z naszą szkołą, ale trzon stanowili nasi uczniowie i absolwenci.

 


- W tym roku wystąpili też obecni maturzyści. Tradycją było, że maturzyści nie brali udziału w tym koncercie. W tym roku dyrekcja na to pozwoliła, za co jesteśmy wdzięczni - przyznała Aleksandra Szerszeń.

 

 

Na wszelkich forach chwalę pod niebiosa i wysławiam tych młodych ludzi. Najpiękniejsze jest w tym wszystkim to, że w tych koncertach zawsze uczestniczą nasi absolwenci. Oni ciągle są przy nas. Są wzorem dla tych młodszych ludzi, którzy zapewne też przy nas zostaną. Jestem z nich bardzo dumny. Tworzą niezwykłą społeczność

– podkreślił Andrzej Korpacki, dyrektor ZPSM.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / Koncert Walentynkowy w Szkole Muzycznej ( zdjęć 52 )
Dodano: 2024-02-18 | Fot. AK

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.