Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

16 Czerwca, Niedziela, Alina, Aneta, Justyna

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Pompy ciepła ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie

17.09.2023, 19:10:00
Pompy ciepła ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie

Rozważasz zakup pompy ciepła, obawiasz co będzie z cenami opału i gazu dziś lub jutro? Problemy z dostępnością dobrej jakości węgla, niepewność co do cen opału, możliwe podwyżki cen gazu sprawiają, że nadchodzący sezon grzewczy nie napawa optymizmem podobnie jak poprzedni. Nie czekaj aż będzie zimno teraz skorzystaj z dotacji na markowe urządzenia grzewcze (pompy ciepła i klimatyzatory) Panasonic, YORK, ROTENSO i zaufaj fachowcom z Halwit Facilities. Elbląska firma instalacyjna Halwit Facilities wspólnie z partnerami pomp ciepła i klimatyzacji Rotenso, YORK, Panasonic, podpowiadają dlaczego właśnie teraz warto zainwestować w powietrzną pompę ciepła, w szczególności w połączeniu z fotowoltaiką.

 

 

Pompy ciepła – tanie ciepło z powietrza

 

 

Zasada działania pompy ciepła powietrze-woda polega na tym, że pompa wykorzystuje ciepło występujące naturalnie w otaczającym nas środowisku – ok. 70 proc. energii pochodzi z otoczenia, ok. 30 proc. to energia napędowa (elektryczna). W przypadku pompy o mocy rzędu 8 -9 kW, która wystarcza do ogrzania nowego lub modernizowanego domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 160m2 i podgrzania wody użytkowej dla 4 osobowej rodziny, efektywność energetyczna jest bardzo wysoka – stosunek energii elektrycznej pobranej do cieplnej oddanej to nawet 1:5! (COP). Sprawność energetyczna pomp ciepła wynosi średnio 300 – 350%, gdzie nawet najnowsze i najlepsze piece gazowe osiągają średnią sprawność 115% a piece peletowe 95%.

Dzięki coraz nowszym sprężarkom i nowoczesnym oraz ekologicznym czynnikom chłodniczym takim jak R 32 lub R 290 (propan) możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty grzewcze jeszcze mniejszym kosztem finansowym.

 

Koszty zużycia energii potrzebnej do działania pompy ciepła można obniżyć instalując dodatkowe źródło wytwarzające prąd, takie jak panele fotowoltaiczne, a nadwyżki z produkcji energii z instalacji fotowoltaicznej można wykorzystać do zakupu energii elektrycznej z sieci w okresach braku produkcji z fotowoltaiki i tym samym obniżyć koszty eksploatacyjne pompy ciepła. Jeśli ktoś niema warunków lub jednorazowo większych środków finansowych nawet bez fotowoltaiki pompa ciepła opłaca się.

- wyjaśnia Witold Szmidt właściciel firmy instalacyjnej Halwit Facilities

 

 

Dotacje na zakup pomp dla nowych i modernizowanych domów. Są i to ZNACZNE !

 

 

 

Zachęty w postaci wysokich dopłat do zakupu pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych z rządowych programów np. Czyste Powietrze, Moje Ciepło, Mój Prąd 5.0, idą w parze z rosnąca świadomością ekologiczną Polaków. Firma Halwit Facilities z siedzibą w Zajączkowie k/ Milejewa prowadzi kompleksową obsługę wniosków o dotacje dla klientów, którzy zdecydowali się kupić i zamontować pompę ciepła, klimatyzację lub fotowoltaikę właśnie nas. Złożenie wniosków o dofinansowanie nie wiąże się z dodatkowymi opłatami ani ryzykiem a jest częścią kompleksowej oferty firmy. Np. dla osób o najniższych dochodach dopłata w formie dotacji do pompy ciepła o podwyższonej klasie efektywności energetycznej to 35 200 zł a do instalacji fotowoltaicznej 15 000 zł + ulga podatkowa zwana „ulgą termomodernizacyjną” (zwrot od podatku). Obydwie formy wsparcia sprawiają, że niekiedy nawet 60 % kosztów inwestycji wraca do klienta poprzez dotacje lub ulgi podatkowe.

 

Warto o pomyśleć o inwestycji teraz bo budżet na dotacje bardzo szybko się wyczerpuje.

Przeciętnie koszt takiej pompy ciepła w zależności od mocy może być wyższy o kilka do maksymalnie kilkunastu tysięcy złotych w porównaniu do kotła zasypowego na paliwo stałe lub kotła gazowego. Z drugiej jednak strony, w przypadku nowych budynków, instalacja pompy ciepła nie wymaga kosztochłonnej budowy komina oraz jak w przypadku ogrzewania gazowego, poniesienia kosztów projektu i przyłączenia do sieci. Ponadto od właściciele nowych domów mogą ubiegać się o dotację do zakupu pompy ciepła w ramach rządowego programu Moje Ciepło a budynków istniejących z programu Czyste Powietrze i MÓJ PRĄD.

Finalnie koszty zakupu pompy ciepła względem innych źródeł ciepła są porównywalne lub nieznacznie wyższe. Natomiast jeżeli chodzi o koszty eksploatacji, to te przy obecnych i przyszłych cenach paliw opałowych i gazu przemawiają już zdecydowanie na korzyść pompy ciepła przy uwzględnieniu dotacji i ulg podatkowych, które jak wyżej opisano realnie obniżają koszt zakupu i montażu pompy ciepła lub instalacji fotowoltaicznej.

 

Warto dodać, że dotacji bo pieców węglowych nie ma i najprawdopodobniej już nie będzie.

wyjaśnia Witold Szmidt właścielel Halwit Facilities.

Dla osób nie dysponujących gotówką lub kwotą, która pokryła by koszt inwestycji dysponujemy ofertą kredytu bankowego na preferencyjnych warunkach gdzie oprocentowanie jest niższe niż średnio rynkowe a raty są w stałej wysokości przez okres kredytowania. Raty można rozłożyć nawet na 10 lat a kwota kredytu na zakup i montaż instalacji może wynosić nawet 8o tyś. zł. Tym samym inwestor nie odczuwa kosztów tej inwestycji spłacając minimalne dogodne dla siebie raty.

dodaje Witold Szmidt z Halwit Facilities.

 

Niezależnie od centralnych rządowych programów wsparcia i ulg podatkowych wiele gmin, walcząc z problemem niskich emisji, realizuje własne programy dopłat na modernizację źródeł ciepła. Jednym z takich samorządów posiadających własny program wsparcia do wymiany starych pieców jest miasto Elbląg.

 

 

 

Autoryzowany serwis instalacyjny YORK, Rotenso i Panasonic - Halwit Facilities z Zajączkowa.

 

 

Jeżeli rozważasz wymianę źródła ciepła na powietrzną pompę ciepła warto zrobić to z zaufaną, autoryzowaną firmą instalacyjną jak np. Halwit Facilities z Zajączkowa k/ Milejewa.

 1. Posiadamy własne i doświadczone ekipy montażowe nie korzystamy z usług podwykonawców.

 2. Dajemy 5 lat gwarancji na montaż i obsługę gwarancyjna urządzeń, które montujemy.

 3. Nasi doradcy techniczni zaproponują optymalną moc i typ pompy lub instalacji fotowoltaicznej analizując za każdym razem indywidualnie każdy budynek oraz warunki terenowe i preferencje użytkowników – nie działamy schematycznie.

 4. Udzielamy bezpłatnego wsparcia w uzyskaniu dotacji z programów Czyste Powietrze, Moje Ciepło, Mój Prąd. (oferowana usługa nie wyklucza innych metod czy pomocy w uzyskaniu dofinasowania np. asysty samorządu lub banku)

 5. Bezpłatne niezbędne obliczenia i wycena z doborem właściwych urządzeń.

 

 


 

Halwit Facilities Witold Szmidt

82-316 Milejewo

Zajączkowo 19 B

Tel. 517 060 382 - Biuro Obsługi Klienta

bok@halwit.pl

www.solar.halwit.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.