Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

16 Czerwca, Niedziela, Jolanta, Wiola, Wit

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Strzelecka końcówka meczu i zwycięstwo Olimpii

17.09.2023, 17:09:00
Strzelecka końcówka meczu i zwycięstwo Olimpii
Fot.RB

Fantastyczne widowisko w drugiej lidze. Olimpia Elbląg pokonała Wisłę Puławy 3:2 (0:0) na swoim boisku i zameldowała się w strefie barażowej. Drużyna trenera Przemysława Gomułki była zespołem lepszym i powinna zdobyć więcej bramek. Charakter i pomysł na rywala pomógł osiągnąć sukces elblążanom.

 

Nasza ekipa od pierwszych minut chciała zdominować rywala. W drugiej minucie Maciej Famulak, najlepszy piłkarz gospodarzy, minął obrońcę w polu karnym, ale z kilku metrów strzelił tylko w Oskara Mielcarza. Po chwili niecelnie lobował Dominik Kozera. W kolejnych akcjach można było dostrzec próbę Macieja Famulaka, Oleksandra Yatsenki, a także Michała Kuczałka.

 

Wisła później weszła w mecz. Najpierw zbyt lekko strzelał Damian Kołtański. W 23 minucie w polu karnym dryblował Kacper Kaczorowski, ale powstrzymał go Patryk Jakubczyk.

Najważniejsze działo się w drugiej połowie spotkania. W 55 minucie błąd zawodnika gości przy wyrzucie z autu. Taki stały fragment gry przypadł więc Olimpii i błyskawicznie go wykorzystała. Podanie przed bramkę, defensor Wisły wybija głową tę piłkę tam, gdzie był Jan Senkevich. Efektowny strzał pomocnika elblążan i gol.

 

Olimpia chciała zdobyć kolejne bramki. W 60 minucie Maciej Famulak zatańczył z rywalem, minął go jednak strzelił tylko obok słupka. Po chwili znów gracz Olimpii zatrudnił golkipera, ale ten wykazał się dobra interwencją. Gdy dobijał Dominik Kozera, przeszkodził mu obrońca puławian. W 70 minucie kolejna w tym pojedynku próba młodego napastnika elblążan i nadal w formie bramkarz Wisły.

 

Im dalej w to spotkanie, tym emocji było więcej. W 82 minucie Przemysław Skałecki strzelał, a Łukasz Sarnowski pomógł wybronić. Wisła wyrównała w 88 minucie, gdy Kamil Kumoch z 30 metrów trafił w okienko bramki Olimpii. Przyjezdni chcieli wykorzystać przewagę, ale to gospodarze ich skontrowali. W 90 minucie długa piłka od Andrzeja Witana, Kamil Kumoch wybija ją jednak tak, że przejął ją Kamil Bartoś. W sytuacji z bramkarzem rezerwowy wpakował futbolówkę między słupki. Jeszcze strzał z dystansu Michała Kuczałka, piłka odbiła się od rywala i zmyliła bramkarza przyjezdnych. W końcówce na gola rzut karny zamienił Dawid Retlewski, ale Olimpia zdobyła trzy punkty.

 

Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 3:2 (0:0)

1:0 - Sienkiewicz 55', 1:1 - Kumoch 88', 2:1 - Bartoś 90+3, 3:1 - Kuczałek 90+5, 3:2 - Retlewski 90+9 - k.

 

Olimpia Elbląg: Witan – Sarnowski, Szczudliński, Sienkiewicz (85' Kardyś), Famulak, Jóźwicki (71' Łabecki), Kuczałek, Jakubczyk, Jacenko (77' Bartoś), Stefaniak, Kozera (76' Żak).

 

 

 

 

 

 

 

M

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.