Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

16 Czerwca, Niedziela, Alina, Aneta, Justyna

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Przekop ożywił turystycznie Zalew Wiślany. Nadal brakuje tu choćby jednego legalnego kąpieliska

05.06.2023, 16:56:00
Przekop ożywił turystycznie Zalew Wiślany. Nadal brakuje tu choćby jednego legalnego kąpieliska
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Przekop Mierzei Wiślanej szansą na turystyczne ożywienie miejscowości leżących nad Zalewem Wiślanym. Powstają nowe przystanie, mariny przygotowywane dla żeglarzy. W Kadynach, Tolmicku, czy Fromborku w tym sezonie nadal kąpiesz się na własne ryzyko.

 

 

Kanał łączący Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany został otwarty w ubiegłym roku. Kosztująca ponad 2 mld zł inwestycja, umożliwiająca statkom dotarcie do portu w Elblągu z pominięciem Cieśniny Piławskiej na terenie Rosji, jak podkreślano, dodatkowo ożywi turystycznie miejscowości takiej, jak Frombork, Tolkmicko czy Kadyny. Rzeczywiście zainteresowanie przekopem jest duże, głównie właśnie wśród turystów. Nadzalewowe gminy przygotowują się na przypływ wczasowiczów realizując kolejne inwestycje - gmina Tolkmicko np. w kwietniu podpisała umowę z wykonawcą na budowę ecomariny w Tolkmicku, uruchamiane są nowe atrakcje - tutaj przykładem może być Nadzalewowa Kolej Drezynowa, która rozpoczęła kursowanie w maju (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

 

 

 

1 czerwca rozpoczął się sezon kąpieliskowy. Warto więc zadać sobie pytanie, czy w tym roku w Tolkmicku, Fromborku, Suchaczu czy Kadynach znajdziemy choć jedno legalne kąpielisko?

 

 

 

Nic się nie zmieniło. Podobnie jak w ostatnich latach, w podlegających nam gminach nad Zalewem Wysłanym w tym sezonie nie będzie funkcjonowało żadne kąpielisko. Na razie nie znalazł się chętny, który by się tego podjął. Tam nadal kąpiemy się na własne ryzyko. Do tej pory nie mieliśmy zgłoszeń dotyczących badań wody związanych z uruchomieniem kąpieliska czy miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli

 

 

- mówi Irena Kidawa, dyrektor Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu.

 

 

 

To oznacza, że wybierając się do Suchacza, Kadyn czy Fromborka w Zalewie kąpiemy się na własne ryzyko, nad bezpieczeństwem kąpiących się nie czuwają tutaj ratownicy, a sanepid nie przeprowadza badań wody.

 

 

Elblążanie chcący skorzystać z legalnego kąpieliska muszą poszukać je gdzie indziej. Najbliżej Elbląga znajduje się Jeziorko w Pasłęku. Kąpielisko znajdziemy również położonym ok. 30 km od Elbląga Malborku, gdzie wyznaczono je na Nogacie. Kilka kąpielisk znajdziemy również na Mierzei Wiślanej, m.in. w Krynicy Morskiej i Stegnie.

 

 

Pełną listę kąpielisk, wraz z ocenami przydatności wody do kąpieli znajdziemy na portalu internetowym „Serwis Kąpieliskowy”, prowadzonym przez Główny Inspektorat Sanitarny.

 

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.