Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

8 Czerwca, Czwartek, Ada, Maksymilian, Seweryn

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

„Przekonywanie już przekonanych” czyli spotkanie otwarte grupy parlamentarzystów PO z elblążanami

23.05.2023, 19:31:00
„Przekonywanie już przekonanych” czyli spotkanie otwarte grupy parlamentarzystów PO z elblążanami
Fot. Agnieszka Klatt

Wszystkie opcje polityczne ruszyły „w Polskę” by zachęcić rodaków do zagłosowanie właśnie na nich. Dziś (22.05) do Elbląga zawitali przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. W spotkaniu, które odbyło się Bibliotece Elbląskiej, z mieszkańcami naszego miasta spotkali się senatorowie Beata Małecka-Libera, Bogdan Klich, Krzysztof Brejza, Jerzy Wcisła, poseł Maciej Lasek i przewodniczący elbląskich struktur PO Michał Missan, którzy przekonywali, że są lepszym wyborem.Odpowiedzi na jakie problemy oczekiwali uczestnicy spotkania? Jedna z elblążanek przedstawiła trudną sytuację w jakiej się znalazła jako osoba opiekująca się dorosłym niepełnosprawnym. - Walczę z ZUS-em cztery lata. Mąż jest bez renty. (…) Żyję na kredyt. Mam 2458 zł. Z tego muszę przeżyć, muszę zapłacić za leki męża, a dochodzą mi coraz większe koszty – mówiła elblążanka. - Powinnam zarabiać tyle, co pielęgniarka, bo jestem cały czas z mężem. Całą dobę. Nikt mi nie pomagaDo przedstawionej sytuacji odniosła się senator Beata Małecka-Libera.

- Cóż można pani powiedzieć? Tak, ma pani rację. Rzeczywiście jest to wyzwanie, które bierzemy na tak zwaną klatę – mówiła senator. - Indywidualnie nie jestem w stanie odnieść się do tego, co pani mówi, bo nie znam całej historii, dokumentów. Proszę się zwrócić do... nie wiem... osób, które mogą tutaj wejrzeć w te dokumenty i zorientować się... pan senator (Jerzy Wcisła – red.) jest chętny. Proszę trafić do pana senatora (…) Co do opieki dla osób z niepełnosprawnościami (…) to mamy przygotowany program. Wiemy, że dla tych ludzi należy robić wszystko, by poczuli, że państwo jest dla nich opiekuńcze. Rozpatrywane są różnego rodzaju wersje różnych ustaw (…) To jest w naszej agendzie. Mamy to na uwadze – zapewniała senator Beata Małecka-Libera.


Jedno z pytań dotyczyło tematu rozwoju kolei i infrastruktury kolejowej Elbląga. - Co Platforma Obywatelska ma w swoim programie, żeby poprawić sytuacje kolei dla takich miast jak Elbląg? - zapytał elblążanin.

W tej kwestii wypowiedział się poseł Maciej Lasek.
 

Jeżeli nasz port powstanie, to towar, który będzie tu przeładowywany trzeba będzie wywieźć. To znaczy, że tą kolej, która jest, trzeba będzie rozbudować. To jest problem. (…) Trasa szybka, która ma uzasadnienie ekonomiczne to wykończenie centralnej magistrali kolejowej do Gdańska, żeby można było tamtędy szybko wywozić towary. Od tego niewiele brakuje, żeby zrobić dobry dostęp, żeby połączyć port w Elblągu dla poprawy transportu towaru. Taki jest nasz pomysł

 

– mówił.


Zdarzały się z sali głosy niezadowolenia. „Dlaczego mówi pan takie bzdury?” – dobiegł głos po jednej z wypowiedzi. Niestety nikt nie próbował dociec co ową bzdurą było w mniemaniu słuchającego. Padła riposta „Tu nikt bzdur nie mówi” i nastąpiła zmiana tematu.

Komitet Obrony Demokracji skorzystał z możliwości promowania akcji „Obywatelska Kontrola Wyborów”. - To największy projekt KOD, który prowadzimy od 2018 r. Jest to projekt, którego celem jest monitorowanie prawidłowego przebiegu głosowania podczas wyborów. Zachęcam do pracy obserwatorów, która polega na kontroli procesu głosowania i liczenia głosów w lokalach wyborczy – mówił przedstawiciel elbląskiego KOD-u.


Spotkanie z elblążanami trwało prawie dwie i pół godziny. Czy prowadzący je przekonali nieprzekonanych do swojej opcji? To się okaże w dniu wyborów.

 

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / Przekonywanie już przekonanych; czyli spotkanie otwarte grupy parlamentarzystów PO z elblążanami ( zdjęć 52 )
Dodano: 2023-05-23 | Fot. Agnieszka Klatt

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.