Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Lutego, Środa, Eleonora, Feliks, Kiejstus

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Kierowca skazany na rok więzienia w zawieszeniu. W tym wypadku zginęło czterech mężczyzn

23.05.2023, 17:31:00
Kierowca skazany na rok więzienia w zawieszeniu. W tym wypadku zginęło czterech mężczyzn

Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów. Taką karę orzekł Sąd w Świecku wobec kierowcy, który spowodował śmiertelny wypadek w Niewieścinie, w maju ubiegłego roku. Zginęło w nim czterech mężczyzn.

 


W środę (23 maja) poznaliśmy wyrok Sądu Rejonowego w Świeciu dla Krzysztofa K., kierowcy oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym zginęło czterech mieszkańców powiatu elbląskiego. Do tragedii doszło 16 maja ubiegłego roku w Niewieścienie (gmina Świecie) na drodze krajowej nr 5. 

 

 

Na rozprawie w dniu 23 maja 2023 roku Sąd orzekł: oskarżonemu, na podstawie art. 177 § 2 kodeksu karnego w zw. (spowodowanie śmiertelnego wypadku komunikacyjnego - przyp. red.), wymierza karę 1 roku pozbawienia wolności. Na podstawie art. 69 § 1 i 2 kk, art. 70 § 1 pkt 1 kk wykonanie orzeczonej kary pozbawienia wolności warunkowo zawiesza oskarżonemu na okres 3 (trzech) lat tytułem próby

 

- informuje Renata Joppek, Kierownik Oddziału Administracyjnego Sądu Rejonowego w Świeciu.

 


Mężczyzna został skazany na 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Na poczet orzeczonej kary pozbawienia wolności, na wypadek jej zarządzenia, zaliczono oskarżonemu okres tymczasowego aresztowania (od 16 maja 2022 r. do dnia 9 sierpnia 2022 r.). Dodatkowo orzeczono wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 4 lat. Sąd nałożył również na niego obowiązek zapłaty na rzecz pokrzywdzonych, rodzin zmarłych, łącznej kwoty 87 tys. zł.  Wyrok nie jest prawomocny.  

 

 

Przypomnijmy. Do tragedii doszło 16 maja ubiegłego roku na drodze ekspresowej S5 w miejscowości Niewieścin (powiat świecki). Tam zderzyły się ze sobą cztery pojazdy. Ford transit, którym podróżowali mieszkańcy powiatu elbląskiego: Wojciech, Janusz, Bartosz i Jan znalazł się między ciężarowymi: volvo z naczepą z kruszywem i MAN-em. Ich auto zostało dosłownie przez nie zmiażdżone. Mężczyźni zmarli na miejscu. 53-letni kierowca volvo (mieszkaniec powiatu toruńskiego), z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 46-letni kierowca mana oraz 36-letni kierujący peugeotem nie odnieśli obrażeń. Zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym Prokuratura Rejonowa w Świeciu postawiła kierowcy volvo, 53-letniemu Krzysztofowi K. Dziś (23 maja) poznaliśmy wyrok sądu w tej sprawie.

 

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.