Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Kwietnia, Niedziela, Anzelm, Bartosz, Feliks

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Fundacja z Elbląga dostała ponad 2 mln zł na... zakup posiadłości z lasem w Karczowiskach Górnych!

31.01.2023, 12:20:00
Fundacja z Elbląga dostała ponad 2 mln zł na... zakup posiadłości z lasem w Karczowiskach Górnych!
Fot. Paweł Friedrich

O Elblągu znowu zrobiło się głośno. Tym razem za sprawą założonej w zeszłym roku Fundacji Dumni z Elbląga, która otrzymała z Ministerstwa Edukacji i Nauki ponad 2 mln zł dotacji i chce za nie zakupić „posiadłość z lasem i stawami”.  Dziś, 31 stycznia, ma nastąpić akt przeniesienia własności.

 


Fundacja Dumni z Elbląga została zarejestrowana 13 kwietnia 2022 roku w Sądzie Rejonowym w Olsztynie. Jej prezesem został 36-letni Kamil Nowak. Znalezienie informacji o działalności Fundacji nie jest proste.


Na stronie internetowej Fundacji czytamy:

 

W okresie pomiędzy ustanowieniem Fundacji Dumni z Elbląga a zarejestrowaniem w Krajowym Rejestrze Sądowym wydarzyło się coś, czego się nie spodziewaliśmy – Federacja Rosyjska dokonała zbrojnej agresji na Ukrainę. Był to czas, gdy przygotowywaliśmy się do działań mających łączyć społeczność osób wywodzących się z Elbląga do wspólnego działania na rzecz lokalnej elbląskiej społeczności naszej małej Ojczyzny, a nagle przeszliśmy do najpilniejszych działań niesienia pomocy ofiarom wojny i uchodźcom z Ukrainy łącząc się w wielkim spontanicznych zrywie Polaków niewidzianym chyba od czasów Solidarności. (…) W tej chwili prowadzimy szereg działań skierowanych na wsparcie pomocy humanitarnej, w tym silnie związane z edukacją, szkoleniami i wsparciem psychologicznym osób zaangażowanych w niesienie pomocy.

 


Co to dokładnie za „szereg działań” ciężko stwierdzić, ponieważ na stronie internetowej Fundacji widnieją tylko dwa wpisy - jeden  z grudnia 2022 r. („Wzięliśmy udział w XXII edycji Szlachetnej Paczki”) i jeden ze stycznia br. („Przekazaliśmy Stowarzyszeniu Fabryka Dobra znaczącą ilość kaszek dla dzieci”).

 


Fundacja nie posiada konta na portalu społecznościowym facebook, za pośrednictwem którego mogłaby informować o swoich poczynaniach.
 

Nic dziwnego, że wielu mógł zaskoczyć fakt, że w pierwszej edycji programu „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania” Ministerstwo Edukacji i Nauki postanowiło przyznać milionową dotację Fundacji Dumni z Elbląga.


W sumie dotację otrzymały 42 podmioty (stowarzyszenia, organizacje i fundacje). Fundacja Dumni z Elbląga otrzymała 2 mln 186 tys. zł „na zakup nieruchomości i wyposażenia”.


Jak się okazuje środki te Fundacja chce przeznaczyć na zakup posiadłości w Karczowiskach Górnych (4 km od naszego miasta), gdzie planuje stworzyć Centrum Edukacyjne skupiające się na kształtowaniu postaw społecznych.


We wniosku do Ministerstwa Edukacji i Nauki mowa o zakupie "posiadłości 2,6698 ha z dwoma domami, dużym tarasem, wiatą na trzy auta, garażem w bryle budynku, domkiem pszczelarza, punktem widokowym obrośnięty piękną Wisterią, dwoma stawami i własnym lasem", na której mieści się "dom z duszą o niepowtarzalnym klimacie, o powierzchni 514 m kw, który składa się z 10 pokoi i dwóch łazienek, i dwóch kuchni".
 

Jak podaje TVN24, oprócz nieruchomości Kamil Nowak chciał też przy pomocy dotacji nabyć m.in. dmuchany zamek do zabawy (cena 20 tys. zł), kulki paintballowe (16 tys. zł), czy Google XR (35 tys. zł). 

 

 

Co łączy paintball z edukacją? Nowak chciał tak uczyć "przysposobienia obronnego XXI wieku" - to jego zdaniem jeden z celów edukacyjnych. MEiN jednak przyznało fundacji jedynie pieniądze na zakup nieruchomości. Fundacja Nowaka będzie mogła ją wynająć lub sprzedać po pięciu latach działalności

 

– podaje TVN24.pl.

 

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.