Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

1 Kwietnia, Sobota, Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

„Chcemy obniżenia podatku VAT na gaz z 23 na 5 procent”

30.01.2023, 21:12:00
„Chcemy obniżenia podatku VAT na gaz z 23 na 5 procent”
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (źródło: pixabay.com/pl)

Podczas zwołenj dziś (30.01.) konferencji prasowej poseł Koalicji Obywatelskiej Jacek Protas oraz przewodniczący elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej Michał Missan opowiedzieli m.in. o inicjatywie ustawodawczej KO dotyczącej obniżenia podatku VAT na gaz.


 

Politycy Koalicji Obywatelskiej złożyli w Sejmie projekt ustawy dotyczący obniżenia podatku VAT na gaz z 23 na 5 proc.  - Prawo i Sprawiedliwość usiłuje wmówić Polakom, że Komisja Europejska żąda od nas, ażeby opłaty za zakup gazu były obłożone 23-procentowym podatkiem. Szanowni państwo, to nie jest prawda – mówił Jacek Protas.

 

 

Ten podatek VAT może być na gaz w wysokości 5 procent. DO tylu chcemy do obniżyć

 

– dodał poseł.

 

Polityk KO stwierdził, że „pora przestać oszukiwać i łupić Polaków”. - Spółki energetyczne za ubiegły rok osiągnęły kolosalne zyski. Zarówno te firmy, które sprzedają paliwa, te spółki, które sprzedają Polkom i Polakom prąd, jak również te, które sprzedają gaz i ciepło z gazu – mówił Jacek Protas. - Kolosalne dochody.

 

 

Natomiast Polacy mają dzisiaj problem z tym, żeby opłacić dziś ciepło, opłacić rachunek za prąd. Wiele osób musi zmieniać diametralnie sposób funkcjonowania po to tylko, żeby poopłacać podstawowe media. Pora z tym skończyć

 

– zaznaczył.Poseł podkreślił, że politycy KO żądają od Marszałek Sejmu, aby wprowadziła ich projekt na przyszłotygodniowe posiedzenie. - Wszyscy czekamy, aby taki projekt obniżył nasze rachunki – dodał.
 

Michał Missan zauważa, że mieszkańcy, którzy co wtorek przychodzą do niego z interwencji z reguły przychodzą ze sprawami mieszkaniowymi. - Często mówią ile płacą za gaz. Ta obniżka VAT-u spowodowałaby 15 procentową obniżkę cenę jako całości – mówił.


- Ci mieszkańcy, którzy u mnie byli płacą 500, 1000 zł miesięcznie za gaz. Biorąc tą niższą cenę to w skali roku z tą ustawą zaoszczędziliby rocznie niemal 1000 zł. Myślę, że to duża ulga i warto, żeby ta ustawa jak najszybciej była uchwalona – zakończył Michał Missan.

 

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.