Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Lutego, Środa, Leon, Ludmila, Eustachy

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: "Zapewniacie bezpieczeństwo". Pożegnanie żołnierzy wyruszających do Bośni i Hercegowiny

18.11.2022, 14:49:00
Elbląg: "Zapewniacie bezpieczeństwo". Pożegnanie żołnierzy wyruszających do Bośni i Hercegowiny
Fot. Paweł Friedrich

Pożegnanie XXIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Bośni i Hercegowinie odbyło się dziś, 17 listopada w 16. Żuławskim Pułku Logistycznym. Za trzy dni żołnierze wyruszą do Bośni i Hercegowiny, gdzie spędzą następne pół roku. - Dla każdego z nich ta misja będzie wyzwaniem - mówił płk Wojciech Turowski, dowódca zmiany.

 

Dziś, 17 listopada w 16. Pułku Logistycznym w Elblągu odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy XXIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego EUFOR, wyjeżdżających do Bośni i Hercegowiny. 

 

Żołnierze stojący przed nami są gotowi do realizacji zadań statutowych w Bośni i Hercegowinie. Jak bardzo ważny jest nasz wkład w bezpieczeństwo, pokazują, chociażby ostatnie dni w naszym kraju. Sojusz, w ramach którego zobowiązaliśmy do udziału w misjach poza granicami kraju, jest tego dowodem. Żołnierze zapewniacie to bezpieczeństwo. Nie tylko w aspekcie militarnym, ale narodowym. Jestem przekonany, że dzięki sojuszowi, którego również jesteście gwarantem, obywatele w naszym kraju mogą i mają prawo czuć się bezpiecznie. Życzę wam, aby zadania, które będziecie realizowali w Bośni i Hercegowinie dały wam, jak najwięcej satysfakcji, niezawodne zdrowie pozwoliło realizować zadania w każdych warunkach, a doświadczenie i to zawodowe i językowe pozwoliło po powrocie pomagać w waszej karierze, w realizacji kolejnych czynności służbowych już w kraju. Waszym rodzinom życzę cierpliwości, wytrwałości i wsparcia, jakie nam żołnierzom jest tak potrzebne, szczególnie w rozłące i służbie poza granicami kraju. Chciałbym wam postawić ostatnie zadanie. Po wykonaniu działań mandatowych, macie zdrowo i bezpiecznie wrócić do kraju. Będziemy tu na was czekać

 

- mówił podczas pożegnania XXIV zmiany PKW płk Tomasz Isio, reprezentujący Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i Dowódcę 16 Dywizji Zmechanizowanej.

 

XXIV zmiana PKW w Bośni i Hercegowinie została sformowana i przygotowana przez 16. Pułk Logistyczny w Elblągu. Tworzą ją żołnierze z różnych rodzajów sił zbrojnych z całego kraju.  

 

Przez ostatnie miesiące przygotowywaliśmy się do realizacji zadań, byliśmy zaangażowani w przedsięwzięcia związane z planowaniem wyjazdu, organizacją kontyngentu, uczestniczyliśmy w wielu kursach specjalistycznych i szkoleniach mających na celu przygotowanie nas do stawienia czoła wyzwaniom, jakie przed nami stoją. Jako dowódca PKW zapewniam, że przygotowując się do tego zaszczytnego, a zarazem odpowiedzialnego zadania dołożyliśmy wszelkich starań, aby stanąć na wysokości powierzonego nam zadania i jak najlepiej wypełnić obowiązki mandatowe w rejonie misji oraz godnie reprezentować Wojsko Polskie w strukturach międzynarodowych

 

- podkreślał płk Wojciech Turowski, dowódca XXIV zmiany PKW Bośnia i Hercegowina.

 

W ostatnich latach zaangażowanie Polski w wojskowe misje międzynarodowe koncentruje się w misjach pod auspicjami NATO. Wystawiamy także kontyngenty do misji ONZ oraz Unii Europejskiej. I właśnie to zadanie staje się udziałem 16. Żuławskiego Pułku Logistycznego. Blisko trzy lata istnienia naszego Pułku to ciężka służba i praca. Udowodniliśmy, że jesteśmy jednostką dynamicznie rozwijającą się, która nie boi się nowych wyzwań i technologii i czeka na nowe zadania. Staliśmy się godnym zaufania partnerem, dlatego powierzono nam sformowanie nam 24. zmiany PKW EUFOR. Dziś uroczyście żegnamy żołnierzy, którzy będą realizować zadania służbowe w Bośni i Hercegowinie. Do tej misji przygotowywali się rzetelnie, z dużą determinacją i oddaniem, by profesjonalnie wypełnić zadania i nie zawieść pokładanych w nich nadziei. Żołnierze, chciałbym wyrazić uznanie za waszą służbę i pracę, a także hart ducha i prawdziwie żołnierską lojalność. Jestem przekonany, że podczas działań poza granicami kraju, będziecie należycie wypełniać swój obowiązek. Życzę wam spokojnej służby i bezpiecznego powrotu do kraju

 

- mówił ppłk Jakub Tokarz, zastępca dowódcy 16. Pułku Logistycznego.

 

Żołnierze XXIV zmiany PKW wyjadą do Bośni i Hercegowiny za trzy dni. Spędzą tam pół roku. - Misja w Bośni i Hercegowinie to misja stabilizująco-monitorująca, doradczo-szkoleniowa. Wspomagamy również lokalne władze i implementujemy postanowienia układu w Dayton z 1995 roku. W tej chwili leci tam 27 żołnierzy, cała misja będzie liczyła do 50 żołnierzy. Dla każdego z nich ta misja będzie wyzwaniem. Będą tam mieli trochę inne zadania niż w Polsce, a także do czynienia z żołnierzami z innych sił zbrojnych - w Bośni mamy ok. 20 nacji - dodaje płk Wojciech Turowski.

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / Elbląg: Pożegnanie żołnierzy wyruszających do Bośni i Hercegowiny ( zdjęć 40 )
Dodano: 2022-11-18 | Fot. Paweł Friedrich

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.