Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

1 Grudnia, Czwartek, Justyna, Andrzej, Konstanty

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Podsumowanie i ocena rundy jesiennej Olimpii. Rozmowa z kibicami

18.11.2022, 10:54:00
Podsumowanie i ocena rundy jesiennej Olimpii. Rozmowa z kibicami
Fot. Paweł Friedrich

Dobiegły końca tegoroczne rozgrywki piłkarskiej 2 ligi. Przedłużona runda jesienna jest za piłkarzami Olimpii, a więc to dobra okazja do podsumowania ich występów. Spróbujemy ocenić to, co Olimpia pokazała dotychczas na drugoligowych boiskach. O pomoc poprosiliśmy kibiców i ekspertów, związanych z tym poziomem rozgrywkowym oraz miejscowym klubem.

 


Tabela mówi wiele i od tego trzeba zacząć. Olimpia Elbląg jest w niej na szóstym miejscu (ma jednak lepszy bilans pojedynków z będącą wyżej Wisłą Puławy). Gracze trenera Przemysława Gomułki zdobyli 32 punkty w 19 spotkaniach, co jest wynikiem bardzo dobrym, biorąc pod uwagę to, od czego startował nowy szkoleniowiec, wyciągnięty przez prezesa Pawła Guminiaka niczym królik z kapelusza. A do tego warto przypomnieć historyczne zwycięstwo 4:0 ze Stomilem Olsztyn.

 


Rola trenera

 


Dla każdego kibica i dziennikarza była to ryzykowna decyzja, ale ta sztuczka udała się prezesowi klubu. On od początku wiedział co chce grać i konsekwentnie do tego celu szedł. Co ważne, przekonał do tego prezesa, który dał mu szansę, ale przede wszystkim zawodników. Pokazał im inne możliwości, a wyniki tylko zbudowały jego autorytet wobec graczy – Udało mi się stworzyć drużynę, która w ciężkich sytuacjach potrafi wyjść z kryzysu lub do niego nie dopuścić – mówił, podsumowując miniony okres w Olimpii.


Z graczy trzecioligowych, a także wypożyczonych z głębi składu silniejszych klubów, szkoleniowiec stworzył ekipę, która ma swój styl. Jest jakaś, co wyróżnia ją od tych, które w poprzednich latach mieliśmy okazję tu oglądać. Daje to nadzieję na rozwój.


Jego praca dała efekt w postaci zespołu, który potrafi zmieniać system gry w trakcie meczu, narzuca pressingiem swoje warunki od początku i jest groźny w końcówkach. Nawet odsunięcie Kamila Wengera nie zburzyło jego autorytetu, co sprawia, że stał się jeszcze większy. Oby z korzyścią dla zespołu.

 


Fakty w liczbach

 


Statystyki mówią, że Olimpia zaskakuje. Jest jedną z najlepszych ekip wyjazdowych, bowiem zdobyła w delegacji 17 punktów (lepsza jest tylko Polonia z Warszawy). Defensywa to top 3 w tym sezonie. Tylko trzy porażki w całej ligowej kampanii dają poczucie dobrze wykonanej pracy i pozwalają wierzyć w kolejne sukcesy.


Na boisku wyraźnie widać, kto gra pierwsze skrzypce. W bramce znakomicie radzi sobie Andrzej Witan, czyli opoka i fundament wielu punktów Olimpii Elbląg. Jan Senkevich stał się liderem zespołu w ofensywie, dzięki 7 golom i wielu błyskotliwym asystom.


Grupa wychowanków nie tylko prowadzi klub po solidną nagrodę za zwycięstwo w Pro Junior System, ale i daje radę na boisku. Łukasz Sarnowski, Marcin Czernis i Jakub Branecki to już piłkarze w pełni drugoligowi, którzy będą się rozwijać i już wzbudzają duże zainteresowanie innych klubów. W ataku strzałem w dziesiątkę było wypożyczenie Arona Stasiaka, 9 goli w barwach elblążan, danie szansy Dawidowi Wojtyrze, 4 bramki, oraz sprowadzenie Marcina Rajcha, na koncie trzy trafienia.


Olimpia jest przed szansą na grę co najmniej w barażach. W rundzie rewanżowej będzie rywalizować na wyjeździe z pierwszą piątką w lidze. Jednak w delegacji elbląscy piłkarze czują się swobodnie, więc spróbują tam poszukać punktów. Te i inne argumenty sportowe pozwalają myśleć, że wiosna może być dla tej drużyny emocjonująca. A jakie zdanie mają kibice i obserwatorzy? Im postanowiliśmy zadać trzy kluczowe pytania. Oto efekty.

 

 

                                            Rozmowa z kibicami Olimpii

 


Jak oceniasz sportową postawę Olimpii Elbląg w tej części sezonu?

 


Tomek (kibic): Bardzo Dobry wynik ekipy która została sklejona przed sezonem.


Bartek (kibic): Lepiej niż się spodziewałem przed sezonem. Trener bez większego doświadczenia, myślałem że skończy jak Kowalski. A tu miłe zaskoczenie.


Bartek (kibic): Runda jesienna była udana. Ocena w skali szkolnej: 4+


Kuba (kibic): Wynik nadzwyczaj dobry, biorąc pod uwagę zespół stworzony na kolanie. Miałem przed sezonem obawy co do trenera a tu bardzo miłe zaskoczenie.


Maciej (kibic): Zespół prezentuje się lepiej niż oczekiwałem, choć pozostaje niedosyt - liga w tym roku jest wyjątkowo przeciętna. Na plus walka do końca i ofensywne nastawienie. Minus - głupio stracone punkty z dołem tabeli.


Fan: Zaskakująco udana runda, nie spodziewałem się po pierwszych bezbarwnych meczach. Przykro mi to pisać, ale również obrona po wywaleniu Wengera przestała popełniać duże błędy. Przyjście Stasiaka też dało dużo drużynie. No i na pewno na duży plus przygotowanie fizyczne jak i taktyczne, ładnie to wszystko poukładał nowy trener.


Kamil Sulej (dziennikarz „Piłki Nożnej”): Powyżej oczekiwań. Po trudnym początku sezonu młodziutki trener poukładał drużynę na swoją modłę. Olimpia przegrała tylko trzy spotkania, identycznie jak Kotwica i Polonia, a to mówi wszystko o tym jak udana to była jesień.


Daniel (kibic): Wynik ponad to czego się spodziewano!

 


Kto był najlepszym graczem?

 


Tomek: Andrzej Witan.


Bartek: Witan, ale też Sienkiewicz


Bartek: Najlepszy Andrzej Witan, aczkolwiek większość chłopaków należy pochwalić.


Kuba: Bezapelacyjnie Andrzej Witan.


Maciej: Andrzej Witan - ratował nam skórę w kilku spotkaniach, po rezygnacji z usług Wengera wszedł też sprawnie w rolę lidera. Bardzo ważny zawodnik. Wyróżniłbym też Arona Stasiaka - brakowało nam takiego aktywnego napastnika oraz wychowanków Czernis i Sarnowski.


Fan: Yan Sienkiewicz - strzelił parę ważnych bramek, dobrze ułożona noga.  Oby nie spadł z formy tak jak w poprzednim sezonie.


Kamil Sulej: Andrzej Witan. Prawdopodobnie najlepszy zawodnik latający między słupkami II-ligowych drużyn. Gdyby miał kilka centymetrów więcej to grałby w Ekstraklasie. Refleks ma na poziomie najlepszych w Polsce. Cóż, coś za coś.


Daniel (kibic): Witan jak większość wskazuje na spory plus.

 


Jaka jest Twoja prognoza na rundę rewanżową?

 


Tomek: Otrzemy się o baraże nic więcej … Wskoczy więcej młodych do składu. Mnie bardziej martwi to, że znów przyjdzie czerwiec i Gomułki może już nie być.


Bartek: Bezpieczne miejsce żeby nie spaść, a przede wszystkim żeby nie załapać się na baraże.


Bartek: Baraże, a co będzie dalej to niech życie pokaże.


Kuba: 5 miejsce w tabeli i przegrane baraże :(


Maciej: Obstawiam 5 lub 6 miejsce barażowe. Niestety wydaje mi się, że będzie to "dupochron" - awansować nie awansujemy, ale tak by opinia publiczna nie mogła wypunktować braku chęci awansu. Potrzebne są duże zmiany organizacyjne i profesjonalizujące klub, bo sportowo jest solidnie.


Fan: W końcu nie ma sportowych wymówek, żeby nie awansować. Jesteśmy pierwsi w PSJ, także powinniśmy skupić się jedynie na wynikach sportowych. Jeśli zespół dobrze się przygotuje do rundy myślę, że powinniśmy utrzymać pozycje barażowe.


Kamil Sulej: Miejsce w najlepszej szóstce, ale bez powodzenia w barażach. Według mnie drużyny z lokat barażowych pogodzi Motor Lublin, który po zimowych przygotowaniach i wzmocnieniach będzie wiosną rozdawał karty. Olimpia będzie nadal ciężkim orzechem do zgryzienia, ale awansu nie zrobi.


Daniel: W tej lidze nie każdy klub chce awansować wiec nie wszystko sport wyjaśni.

 


W komentarzach możecie wpisywać swoją ocenę drużyny.

M

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.