Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

1 Grudnia, Czwartek, Justyna, Andrzej, Konstanty

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Samorządowcy zapowiedzieli protest w Warszawie dot. podwyżek cen energii. Czy elbląscy radni będą brać w nim udział?

28.09.2022, 10:00:00
Samorządowcy zapowiedzieli protest w Warszawie dot. podwyżek cen energii. Czy elbląscy radni będą brać w nim udział?

RMF FM podało, że 7 października samorządowcy planują protestować pod Kancelarią Premiera w Warszawie w związku z podwyżkami cen za energię elektryczną. Czy elbląscy radni będą brać w nim udział?


Organizatorem protestu, który ma się odbyć w Warszawie jest Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski. - Samorządowcy chcą wyjść na ulice w proteście przeciwko horrendalnym podwyżkom cen energii. Na 7 października planują manifestację przed kancelarią premiera w Warszawie – podało w poniedziałek (27.09.) RMF FM.


Zwróciliśmy się z zapytaniem do kilku elbląskich radnych, by dowiedzieć się, jak oceniają ten pomysł, czy słyszeli, aby w Elblągu też był planowany protest oraz czy planują wziąć udział w proteście organizowanym w Warszawie.

 

 

Nie mam żadnych informacji na temat planowanego protestu w Warszawie, a tym bardziej w Elblągu. Sądze, że w tym momencie nie byłby to dobry pomysł i nie widzę uzasadnienia takiej formy protestu. Istnieją inne możliwości wyrażania przez samorządowców swoich racji i apelowania o szukanie rozwiązań minimalizujących wzrost cen energii

 

– podkreślił radni KWW Witolda Wróblewskiego Marek Osik.W imieniu Klubu Radnych  KWW Witolda Wróblewskiego Krzysztof Konert wydał oświadczenie. - Informuję, iż na chwilę obecną nie posiadamy informacji dotyczących planowanych protestów w związku z podwyżkami cen energii czy też szkodliwej polityki rządu w stosunku do samorządów lokalnych - stwierdził
 

Takie samo stanowisko w tej sprawie wyrazili radni z Klubu Koalicji Obywatelskiej. - W imieniu Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej informuję, iż na chwilę obecną nie posiadamy informacji dotyczących planowanych protestów w związku z podwyżkami cen energii – poinformowała Małgorzata Adamowicz, wiceprzewodniczące Rady Miasta.


Radni Prawa i Sprawiedliwości apelują o cierpliwość. - Rząd obecnie pracuje nad przepisami, które mają zablokować ceny energii dla instytucji wyższej potrzeby jakimi są np. szkoły czy samorządy – zaznaczył Rafał Traks.
 

 

W mojej ocenie powinniśmy poczekać ma wyniki prac. W sobotę Premier również zapowiedział zmiany w formie wyliczenia taryfy energetycznej dla firm sprzedających energię tak żeby spółki energetyczne nie miały tak dużych zysków

 

– podkreślił radni PiS.

 
Marek Pruszak zwrócił uwagę na przyczyny podwyżek. - Przyczyny wysokich cen energii są znane: poważne zakłócenia w dostawie surowców energetycznych wywołane pandemią i szantaż energetyczny spowodowany przez Federację Rosyjską oraz brutalna wojna na Ukrainie – mówił. - Kryzys dotyka całej Europy. Polska jest krajem wolnym i można protestować, z tym, że adresat jest niewłaściwy.

 

Obarczanie rządu RP odpowiedzialnością za kryzys jest nadużyciem. Rząd robi wiele by łagodzić skutki tej sytuacji również planuje wielomiliardowe wsparcie samorządów oraz pomóc dla obywateli. Kto chce protestować niech jedzie do Moskwy i tam protestuje. Nie słyszałam dotychczas, żeby w Elblągu planowany był protest

 

– dodał Marek Pruszak.

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.