Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

24 Maja, Niedziela, Joanna, Zuzanna, Milena

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Noszenie maseczek będzie obowiązkowe? Gdzie można je kupić, pytają elblążanie

06.04.2020, 07:51:00
Noszenie maseczek będzie obowiązkowe? Gdzie można je kupić, pytają elblążanie
Źródło: https://pixabay.com/

Powoli powinniśmy iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy. Mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych. I wtedy ta maseczka ma sens - zapowiada minister zdrowia Łukasz Szumowski. W Elblągu maszyny rozgrzane są do czerwoności. Mieszkańcy szyją maseczki ochronne dla lekarzy i pielęgniarek, ale również na sprzedaż. Dla wielu osób to sposób na dorobienie w trudnych czasach.

Maseczki to ostatnio towar deficytowy, a jednocześnie niezwykle poszukiwany. Niemal od początku pandemii trwa akcja szycia maseczek dla pracowników szpitali, codziennie narażających się na zakażenie. Jednak szycie maseczek, to dla niektórych również dodatkowe, niezwykle potrzebne, źródło zarobku. Elblążanie coraz częściej szukają i takiego zabezpieczenia. Na portalach społecznościowych mnożą się pytania: gdzie mogę kupić maseczki? Czasami można dostać je w aptekach, ale tam trafia niewiele i rozchodzą się niemal natychmiast.

Kilka maseczek jednorazowych kupiłam w aptece, miałam szczęście, że je dostałam, ale kosztowały ponad 7 zł za sztukę, więc nie stać mnie było na zakup dużej ilości. Poprosiłam więc moją krawcową, żeby uszyłam mi kilka maseczek. Okazało się, że nie tylko ja wpadłam na taki pomysł. Za te maseczki zapłaciłam 20 zł za sztukę, ale te mogę przynajmniej wyprać i używać wielokrotnie

- mówi pani Maria Zabłocka, mieszkanka Elbląga.

Jednak osoby potrafiące szyć na maszynie nie marnują czasu. W efekcie maseczki dostać możemy w dowolnym kolorze i wzorze. W samym Elblągu na FB ogłasza się grupa specjalizująca się tylko w produkcji masek. Jej członkowie szyją maseczki dla lekarzy i pielęgniarek, ale również na sprzedaż. Na produkcję maseczek przerzuciły się również krawcowe.

Zakład zamknęłam z wiadomych względów. Szyję, ale praktycznie tylko maseczki. Część z nich przeznaczona jest na sprzedaż. Mam coraz więcej takich zamówień. To w tej chwili praktycznie moje jedyne źródło zarobku

- mówi jednak z elbląskich krawcowych.

Obecnie noszenie maseczek nie jest obowiązkowe. Korzystać z nich musi personel medyczny oraz osoby chore, aby nie infekować. To może niebawem się zmienić. Jak zapowiedział w wywiadzie dla Magazynu TVN24 minister zdrowia Łukasz Szumowski „powoli powinniśmy iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy”. 

Mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych. I wtedy ta maseczka ma sens. Ona oczywiście jest dla chorych, ale są też chorzy bezobjawowo. Do tej pory mieliśmy jeszcze bardzo mało takich chorych w Polsce, w związku z tym prawdopodobieństwo, że ktoś na ulicy czy na spotkaniu spotka się z osobą zakażoną, było relatywnie nieduże. Teraz jest coraz większe. Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń

- dodał szef resortu zdrowia.
 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.