Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

5 Lipca, Niedziela, Karolina, Antoni, Filomena

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Nauczyciele w służbie cywilnej. Broniarz: "Traktuję to w kategoriach represji za ogromny strajk"

21.05.2019, 15:22:00
Nauczyciele w służbie cywilnej. Broniarz: "Traktuję to w kategoriach represji za ogromny strajk"

- To pomysł zły i nieprzemyślany – tak propozycję wcielenia nauczycieli do korpusu służby cywilnej komentuje dla money.pl Sławomir Broniarz. - Są różnice między tym, co w naszych warunkach oznacza, a co powinno oznaczać bycie urzędnikiem służby cywilnej – podkreśla szef ZNP.

 

Nauczyciele widzą poważne konsekwencje włączenia ich w korpus służby cywilnej. - Na te pomysły trzeba patrzeć całościowo, biorąc pod uwagę również kontekst – zaznacza w rozmowie z money.pl Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego.

 

Jak przypomina, już jakieś dwa tygodnie temu do komisji legislacyjnej Sejmu zgłoszony został projekt, aby odebrać nauczycielom prawo do strajku

. - Zaznaczę, że jedną z konsekwencji włączenia nauczycieli do służby cywilnej jest brak możliwości strajku. Tak więc w ciągu dwóch tygodni pojawiają się dwa pomysły o wspólnym mianowniku

– zaznacza Broniarz.

Autorzy pomysłu podchodzą w sposób bardzo wąski, wychodzą z założenia, że to załatwi sprawę, bo odbierze nauczycielkom prawo strajku. - To represja, która mogła się zrodzić tylko po prawej stronie sceny politycznej - podkreśla szef ZNP. – Traktuję to w kategorii retorsji za obrony strajk nauczycieli, strajk de facto niezakończony. Próbę uprzedzenia pewnych zdarzeń, które mogą mieć miejsce we wrześniu poprzez zastraszenie nauczycieli tego rodzaju zapowiedziami.

 

Szef ZNP odniósł się również do podnoszonej kwestii prestiżu i ochrony członków korpusu służby cywilnej. - Już dziś jestem traktowany jako funkcjonariusz publiczny zgodnie z art. 53. Karty Nauczyciela. – zaznaczył – Mówiąc wprost, nie będąc urzędnikiem, już jestem traktowany jako pracownik korpusu cywilnego i podlegam szczególnej ochronie - tłumaczył.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.