Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

19 Lutego, Środa, Arnold, Konrad, Marceli

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

"Bardzo się cieszymy z członkostwa w NATO". Za nami elbląski piknik wojskowy

10.03.2019, 10:08:00
"Bardzo się cieszymy z członkostwa w NATO". Za nami elbląski piknik wojskowy
Fot. Ryszard Biel

Wczoraj, 9 marca, na terenie Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód odbył się piknik z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Mieszkańcy mogli zobaczyć m.in. sprzęt, jakim dysponują elbląskie garnizony.

W marcu 1999 r. Polska stała się członkiem najsilniejszego współcześnie istniejącego paktu militarnego, który ma za zadanie zapewnić wszystkim obywatelom realne bezpieczeństwo.
 

Dziś w całym kraju obchodzimy 20 rocznicę przystąpienia Polski do NATO. Elbląg został wytypowany jako jedno z 20 miast, które mają zaszczyt przeprowadzenia pikniku. Dzięki takiej formie uczczenia tego dnia możemy zaprezentować zarówno sprzęt, jak i wyszkolenie naszych żołnierzy. Współpraca z NATO jest dla nas rozwijająca, w Elblągu stacjonuje dowództwo Wielonarodowej Dywizji, wciąż napływają nowi żołnierze. Dlatego też myślę, że jest to korzystne dla naszego miasta

- mówiła mjr Monika Gołębiewska-Trojsznak z Pułku Wsparcia Dowodzenia.

Mimo niesprzyjającej pogody, we wczorajszym wydarzeniu wzięło udział wielu elblążan, także tych najmłodszych, którzy głównie zainteresowani byli specjalistycznym sprzętem wojskowym.

Postanowiłam przyjść na piknik ze względu na syna, który jest zafascynowany wojskiem. Przygotowano wiele atrakcji, dzieci mają możliwość poznać wyposażenie wojska. Udostępniono też wiele sprzętów, z których można skorzystać, wejść i poznać je od środka

- opowiadała Edyta Śliwińska.

W trakcie wczorajszych obchodów można było skorzystać z poczęstunku, w tym z wojskowej grochowej, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Całe wydarzenie urozmaiciły występy dzieci i młodzieży z Klubów Wojskowych oraz Młodzieżowego Domu Kultury z Elbląga. Nie zabrakło również Orkiestry Wojskowej. 

Wydarzenie umożliwiło elblążanom zobaczenie najnowszego sprzętu, z jakiego aktualnie korzysta wojsko. - Byliśmy ciekawi sprzętu, chciałem porównać go z tym jakiego używałem za czasów swojej służby i śmiało mogę stwierdzić, że naprawdę wiele się zmieniło. Bardzo się cieszymy z członkostwa w NATO, ponieważ bardzo wzrosła obronność kraju, dzięki czemu czujemy się bezpiecznie - przyznali państwo Fijałkowscy.

Piknik był również idealną okazją do promowania służby wojskowej. Na stanowisku elbląskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień mieszkańcy mogli dowiedzieć się jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej.
 

Cały czas trwa kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", podczas której rekrutujemy kandydatów na szeregowych zawodowych. Korzystając z okazji postanowiliśmy rozłożyć namiot, aby zachęcać młodych elblążan, by w przyszłości związali się na stałe ze służbą wojskową. Do naszego stanowiska podchodzi wiele osób, którym odpowiadamy na pytania, udzielamy wszelkich potrzebnych informacji na temat służby

- mówił mjr mgr Dawid Trapiszczonek, szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Uczestnictwo Polski w NATO wzmacnia nie tylko potencjał obronnościowy kraju, ale także wpływa na wzrost jej znaczenia na arenie międzynarodowej. Głównie na wizerunek kraju, jako państwa stabilnego, respektującego prawa człowieka, demokratycznego i z wolnorynkową gospodarką. Jak wspominają organizatorzy pikniku 20- letnie uczestnictwo w NATO pozwoliło rozwinąć się technologii wojskowej w naszym kraju, co poprawiło jakość wyposażenia wojskowego.

 

 

MS

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / ( zdjęć 0 )
Dodano: | _INFO_ELBLAG_PL

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.