Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

17 Lipca, Wtorek, Aneta, Bogdan, Aleksy

Menu główne

Baza firm Baza firm
Drozd Centrum Techniki mgr inż. Adam Nowosad
zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Od wójta Pcimia do prezesa Orlenu. Daniel Obajtek może wszystko?

11.02.2018, 12:34:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od wójta Pcimia do prezesa Orlenu. Daniel Obajtek może wszystko?
Źródło: media.energa.pl

Nowy szef Orlenu jest jedynym szefem państwowej spółki z nieograniczonym dostępem do prezesa PiS, przekonuje Izabela Kacprzak na łamach "Rzeczpospolitej".

Wielu znajomych Daniela Obajtka z PiS uważa, że gdyby nie huragan, który zniszczył pola papryki na Mazowszu, Obajtek nie zostałby prezesem Orlenu. To wtedy poznał on Jarosława Kaczyńskiego, a prezes PiS – samorządowca z Małopolski. Pod koniec sierpnia 2011 r., tuż przed paprykowymi „żniwami", Mazowsze nawiedził huragan, który zniszczył w zagłębiu papryczanym blisko 800 budynków i 10 tys. tuneli z uprawami. Kiedy Stanisław Kowalczyk, słynny „Paprykarz", rzucił do Donalda Tuska słynne: „Panie premierze, jak żyć?", Daniel Obajtek, ówczesny wójt Pcimia, skrzyknął ludzi, kupił bele folii i przyjechał odbudować tunele.

– Daniel „może wszystko" Obajtek – przedstawił go wtedy Jarosław Kaczyński. Ta opinia ciągnie się za nim do dziś i w kontekście niezwykłej kariery menedżerskiej bywa powodem do żartów.

Na filmie myPiS tv z „paprykowej akcji", który można zobaczyć w internecie, Obajtek mówi skromnie: „Poprosiłem ludzi, kupili i przywiozłem". I zaraz dodaje: „Apeluję, by (ludzie) głosowali na PiS. To partia, która rządziła tylko dwa lata, nie miała czasu rozwinąć swoich skrzydeł" – powtarza. Trwa kampania, za dwa miesiące odbędą się wybory parlamentarne. PiS je przegra.

Daniel wykonał zwykły, ludzki gest. Zawstydził władzę. To cecha jego charakteru – mówi Piotr Hajduk, który pod koniec 2015 r. zastąpił Obajtka w fotelu wójta Pcimia, kiedy ten za rządów PiS został szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak podkreśla, bał się, czy „dostosuje się do obajtkowego modelu rządzenia": – Władza jest dla ludzi, każdy może przyjść ze sprawą

– tłumaczy Hajduk.


Kariera Obajtka (rocznik 1976), który ledwo w 2014 r. obronił pracę magisterską z ochrony środowiska na uczelni w Radomiu, oszałamia nawet ludzi z PiS, ale ich nie dziwi. Z szefa ARMiR przeskakuje na prezesa Energi, by po roku objąć władzę w Orlenie. Wszystko w dwa lata.


Więcej na: rp.pl.


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.