Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Lutego, Poniedziałek, Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

"Bezpieczne Ostaszewo" - debata o życiu wolnym od uzależnień

20.05.2015, 08:00:00
"Bezpieczne Ostaszewo" - debata o życiu wolnym od uzależnień
fot. nadesłane

Policjanci i dyrekcja ostaszewskiej szkoły zaprosili młodzież do dialogu społecznego na temat konsekwencji używania środków psychoaktywnych i sposobów przeciwdziałania  tym zagrożeniom.  W spotkaniu aktywny udział wzięli zaproszeni goście -  pisarka Izabela Chojnacka – Skibicka oraz wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim wraz z opiekunem panem Sławomirem Żukowskim. Rozmowa na trudne tematy zilustrowana osobistymi świadectwami osób, które pokonały swoje problemy z uzależnieniem, ma uświadomić młodzieży, że ich życie i bezpieczeństwo w znacznej mierze zależy od nich samych i pomimo młodego wieku już dziś podejmują wybory, które mają konsekwencje w dalszym życiu.

W piątek z budynku Zespołu Szkół w Ostaszewie odbyła się debata społeczna pod hasłem „Bezpieczne Ostaszewo”. Jej organizatorami byli policjanci z nowodworskiej jednostki oraz dyrekcja szkoły, a adresatem spotkania byli uczniowie klas gimnazjalnych i klasy VI – te szkoły podstawowej. Specjalnymi gośćmi spotkania byli: Izabela Chojnacka – Skibicka -autorka powieści „Miłość na gruzach Kosowa” i „Zupa z pokrzyw”, a także 6 – osobowa grupa wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim wraz z wychowawcą Sławomirem Żukowskim. W spotkaniu uczestniczył też Wójt Gminy Ostaszewo Michał Chrząszcz, a także pracownicy i przedstawiciele instytucji związanych na co dzień z szeroko pojmowanym bezpieczeństwem gminy.

Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji policjantów z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii, którzy w swoim wystąpieniu przedstawili młodzieży nie tylko aspekty  i działania prawne podejmowane przez policję w zakresie demoralizacji nieletnich, ale również  uświadomili młodym ludziom szereg innych zagrożeń, z jakimi wiążą się najmniejsze nawet próby używania substancji psychoaktywnych. Następnie, w swoim wystąpieniu Izabela Chojnacka – Skibicka opowiadając słuchaczom o swoich doświadczeniach i trudach pokonania własnych słabości, starała się przestrzec młodzież przed ryzykownymi zachowaniami i przekonywała, że nie ma sytuacji beznadziejnych, bez wyjścia, że zawsze warto szukać pomocy u innych osób i instytucji. Ostatnie z wystąpień należało do gości z Kamionka Wielkiego. W tej części sześciu chłopców wraz ze swoim wychowawcą Słąwomirem Żukowskim ze szczerością i odwagą opowiedziało rówieśnikom o swoich doświadczeniach z różnego rodzaju środkami odurzającymi i ich destrukcyjnym wpływie na ich życie. W swoich wypowiedziach zarówno wychowawca MOW, jak i jego podopieczni zachęcali rówieśników do poszukiwania alternatywnych form aktywnego spędzania wolnego czasu i korzystania z pomocy dorosłych w przypadkach różnorakich problemów towarzyszących okresowi buntu i dorastania. Osobiste i szczere doświadczenia gości wywołały mnóstwo pytań wśród uczestników debaty.

Wzruszające i inspirujące do rozważań wystąpienie – grupa z Kamiona Wielkiego podsumowała w nietypowy sposób prezentując na koniec swój spryt, zwinność, muzykalność i wrażliwość w programie tanecznym, nad jakim w ramach rozwijania własnych zainteresowań pracują wraz ze swoim wychowawcą. W podziękowaniu za aktywność muzyczną chłopków, uczennice z ostaszewskiej grupy PaT odwzajemniły się swoim pokazem tanecznych umiejętności prezentując taniec tzw. „belgijkę”.

Zarówno policjanci, jak i dyrekcja oraz całe grono pedagogiczne szkoły, mają nadzieję, że piątkowe spotkanie przekona młodych mieszkańców ostaszewskiej gminy do tego, że bezpieczne życie – to między innymi życie wolne od uzależnień i zainspiruje uczestników debaty do podejmowania właściwych życiowych wyborów.

Policjanci dziękują Pani Alicji Redlickiej - Dyrektorowi Zespołu Szkół w Ostaszewie i pracownikom szkoły za współpracę przy organizacji debaty profilaktycznej i gratulują aktywnej postawy w zakresie przeciwdziałania przestępczości i demoralizacji wśród nieletnich. Wszystkim wspaniałym gościom organizatorzy debaty dziękują za obecność, aktywne uczestnictwo i wsparcie.

KPP Nowy Dwór Gdański

Oceń tekst:

Ocen: 1Galeria / Bezpieczne Ostaszewo - debata ( zdjęć 13 )
Dodano: 2015-05-19 | fot. nadesłane

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.