Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Września, Niedziela, Konstancja, January

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Nowym Dworze Gdańskim

19.05.2015, 12:59:00
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Nowym Dworze Gdańskim

O pierwsze miejsce w powiatowym etapie konkursu bezpieczeństwa w ruchu drogowym rywalizowało po pięć drużyn z nowodworskich podstawówek i gimnazjów. Uczestników turnieju oceniało jury, w skład którego weszli policjanci z miejscowej jednostki.  Po wyrównanej i zaciętej rywalizacji zwycięzcami zostali gimnazjaliści z Krynicy Morskiej i uczniowie Szkoły Podstawowej w Jantarze. Policjanci wierzą, że wysoki poziom wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności przełoży się na codzienne bezpieczeństwo drogowe młodych mieszkańców powiatu.

Na terenie Gimnazjum nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się powiatowe eliminacje turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do rywalizacji w trzech konkurencjach przystąpiło po pięć drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych ze wszystkich gmin powiatu.  Całości konkursowych zmagań przyglądali się i oceniali policjanci z nowodworskiej komendy.

Uczniowie musieli wykazać się zarówno dużą wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi, jakie powinien opanować uczestnik ruchu drogowego.  O godzinie 10.00 rozpoczął się 40 – minutowy test wiedzy, w czasie którego uczniowie musieli wykazać się znajomością znaków drogowych, przepisów i zasad niezbędnych do bezpiecznego poruszania się po drogach, a w szczególności skrzyżowaniach. Kolejno drużyny przystąpiły do konkurencji praktycznych. W zadaniu z zakresu udzielania pomocy przedmeczynej uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami reagowania na niewielkie urazy, z którym mogą ulegać nie tylko  rowerzyści, ale również wszystkie osoby w ich otoczeniu. Jury, w skład którego obok policjantów, weszły pielęgniarka szkolna i przedstawicielka urzędu miejskiego -  oceniało zarówno adekwatność zastosowanych przez uczniów opatrunków, jak również to, czy drużyna zadbała o własne bezpieczeństwo, czy potrafi się w takich sytuacjach komunikować i współpracować ze sobą oraz czy jej członkowie pamiętają o poinformowaniu o niebezpiecznej sytuacji odpowiednich służb.

Trzecią z konkurencji był tor przeszkód, który każdy z uczestników musiał pokonać na rowerze. Sędziujący tu policjanci dokładnie obserwowali przejazd każdego z uczestników i zgodnie z regulaminem konkursu odejmowali punkty za ominięcie lub przewrócenie przeszkody. Funkcjonariusze przyznają, że pomimo dość wysoko ustanowionej poprzeczki przy poszczególnych przeszkodach, młodzi rowerzyści wykazali się dużym sprytem i umiejętnościami jazdy na dwóch kołach.

Po zaciętej i wyrównanej walce w ostatecznej klasyfikacji po trzech konkurencjach wyłoniono zwycięskie drużyny, które będą reprezentować nowodworski powiat w wojewódzkim etapie konkursu. Najlepszą w kategorii szkół podatkowych okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jantarze, zaś wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajął zespół z Krynicy Morskiej.

Policjanci dziękują wszystkim organizatorom tegorocznego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za współpracę, trzymają  kciuki za powodzenie nowodworskich zwycięzców w wojewódzkim etapie, a wszystkim uczestnikom konkursu życzą bezpiecznego i rozważnego  podróżowania na rowerach.

KPP Nowy Dwór Gdański

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ( zdjęć 13 )
Dodano: 2015-05-12 | fot. nadesłane

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.