Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

24 Czerwca, Niedziela, Danuta, Emilia, Jan

Menu główne

Baza firm Baza firm
Sieć spożywcza VaBANK
zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

16 pięter, apartamenty, biura i sklepy. To może być budowlany hit w Elblągu!

17.08.2016, 18:12:29 Rozmiar tekstu: A A A
16 pięter, apartamenty, biura i sklepy. To może być  budowlany hit w Elblągu!
Gotowa jest już koncepcja zagospodarowania terenu na rogu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej

To może być prawdziwy hit na lokalnym rynku budowlanym. Krakowska spółka, która zakupiła teren po niedoszłej galerii Porto 55, zaprezentowała wizualizację zabudowy, jaka miałaby powstać na rogu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej. Olbrzymi obiekt mieszkalno-handlowo-usługowy wyróżniać ma się nowoczesną architekturą i wysokością. Jego główną częścią ma być 16-piętrowy, najwyższy w mieście budynek mieszkalny.

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy nowym właścicielem terenu na rogu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej (jego łączna powierzchnia to 9,5 tys. m2), jest spółka Howell Estates z Krakowa. Działająca na rynku nieruchomości komercyjnych firma, nabyła ją za 2,8 mln zł brutto od syndyka prowadzącego upadłość duńskiej spółki Sjaelso Poland Beta. Wspomniana nieruchomość wchodziła w skład majątku likwidowanego przedsiębiorstwa, który planował w Elblągu postawić galerię handlową Porto 55.

Według zapowiedzi nowego inwestora, w miejscu tym miałby powstać obiekt mieszkalno - handlowo - usługowy o powierzchni ok. 10 tys. m2. Budynek ma się wyróżniać nowoczesną i niepowtarzalną architekturą. Wszystko na to wskazuje, że będzie także najwyższym budynkiem mieszkalnym w mieście (ma być wyższy o dwa piętra od obecnie budowanej Bramy na Modrzewinę).

Spółka przewiduje budowę obiektu kaskadowego od 3 do 16 kondygnacji miejscowych z parterem usługowo- handlowym, piętrem office, dwiema kondygnacjami z przeznaczeniem na parking nadziemny oraz wyższymi piętrami, zagospodarowanymi na mieszkania i apartamenty o wysokim standardzie. Parter podzielony zostanie na 5 lokali użytkowych z przeważającym metrażem dla operatora spożywczego

- informuje inwestor.

Według szacunków w budynku miałoby powstać około 150 lokali mieszkalnych. Realizację inwestycji przewidziano na lata 2017/2018. Jak udało nam się ustalić inwestor przygotował już koncepcję zagospodarowania tego miejsca, a ostatnio pracował nad projektem obiektu. Zapytaliśmy w elbląskim Magistracie, czy krakowska firma wystąpiła już z wnioskiem o pozwolenie na budowę dla swojej inwestycji.

Do Urzędu Miejskiego nie złożono jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę dla tej konkretnej nieruchomości. W ostatnim czasie Prezydent Witold Wróblewski spotkał się jednak z inwestorami, którzy przedstawili koncepcję zagospodarowania tego terenu

- przekazała nam Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.

Rafał Kadłubowski


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.