Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Lutego, Poniedziałek, Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

16 pięter, apartamenty, biura i sklepy. To może być budowlany hit w Elblągu!

17.08.2016, 18:12:29
16 pięter, apartamenty, biura i sklepy. To może być  budowlany hit w Elblągu!
Gotowa jest już koncepcja zagospodarowania terenu na rogu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej

To może być prawdziwy hit na lokalnym rynku budowlanym. Krakowska spółka, która zakupiła teren po niedoszłej galerii Porto 55, zaprezentowała wizualizację zabudowy, jaka miałaby powstać na rogu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej. Olbrzymi obiekt mieszkalno-handlowo-usługowy wyróżniać ma się nowoczesną architekturą i wysokością. Jego główną częścią ma być 16-piętrowy, najwyższy w mieście budynek mieszkalny.

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy nowym właścicielem terenu na rogu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej (jego łączna powierzchnia to 9,5 tys. m2), jest spółka Howell Estates z Krakowa. Działająca na rynku nieruchomości komercyjnych firma, nabyła ją za 2,8 mln zł brutto od syndyka prowadzącego upadłość duńskiej spółki Sjaelso Poland Beta. Wspomniana nieruchomość wchodziła w skład majątku likwidowanego przedsiębiorstwa, który planował w Elblągu postawić galerię handlową Porto 55.

Według zapowiedzi nowego inwestora, w miejscu tym miałby powstać obiekt mieszkalno - handlowo - usługowy o powierzchni ok. 10 tys. m2. Budynek ma się wyróżniać nowoczesną i niepowtarzalną architekturą. Wszystko na to wskazuje, że będzie także najwyższym budynkiem mieszkalnym w mieście (ma być wyższy o dwa piętra od obecnie budowanej Bramy na Modrzewinę).

Spółka przewiduje budowę obiektu kaskadowego od 3 do 16 kondygnacji miejscowych z parterem usługowo- handlowym, piętrem office, dwiema kondygnacjami z przeznaczeniem na parking nadziemny oraz wyższymi piętrami, zagospodarowanymi na mieszkania i apartamenty o wysokim standardzie. Parter podzielony zostanie na 5 lokali użytkowych z przeważającym metrażem dla operatora spożywczego

- informuje inwestor.

Według szacunków w budynku miałoby powstać około 150 lokali mieszkalnych. Realizację inwestycji przewidziano na lata 2017/2018. Jak udało nam się ustalić inwestor przygotował już koncepcję zagospodarowania tego miejsca, a ostatnio pracował nad projektem obiektu. Zapytaliśmy w elbląskim Magistracie, czy krakowska firma wystąpiła już z wnioskiem o pozwolenie na budowę dla swojej inwestycji.

Do Urzędu Miejskiego nie złożono jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę dla tej konkretnej nieruchomości. W ostatnim czasie Prezydent Witold Wróblewski spotkał się jednak z inwestorami, którzy przedstawili koncepcję zagospodarowania tego terenu

- przekazała nam Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.

Rafał Kadłubowski


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.