Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Października, Poniedziałek, Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Protesty odrzucone. GDDKiA może podpisać umowy z wykonawcami na budowę S7 Elbląg - Gdańsk

05.09.2015, 13:20:22
Protesty odrzucone. GDDKiA może podpisać umowy z wykonawcami na budowę S7 Elbląg - Gdańsk
Wizualizacja przyszłego węzła Cedry Małe na drodze S7 (fot. GDDKiA)

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła oba odwołania od wyboru wykonawców w przetargu na realizację drogi S7 Koszwały – Kazimierzowo. Oznacza to, że budowa ekspresówki łączącej Elbląg z Gdańskiem, powinna ruszyć jeszcze w tym roku. Samo podpisanie umów z wybranymi przez GDDKiA firmami, może nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Przypomnijmy, że 7 sierpnia komisja przetargowa wybrała najkorzystniejsze oferty na budowę dwóch odcinków ekspresowej „siódemki”. Na zadanie pierwsze - Koszwały - Nowy Dwór Gdański, GDDKiA za najlepszą wybrała ofertę złożoną przez czeski Metrostav a.s. opiewającą na kwotę 1.642.440.982,07 zł. Na drugi odcinek - Nowy Dwór Gdański – Kazimierzowo wybrano z kolei firmę Budimex SA, która zaoferowała, że wybuduje go za 1.576.393.866,42 zł.

17 sierpnia do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęły jednak odwołania od firmy Bilfinger Infrastructure S.A. na odcinek pierwszy i od firmy Salini Impregilo S.p.A. na odcinek drugi. W pierwszym przypadku różnica w wysokości ofert złożonych przez firmę wybraną przez GDDKiA, a firmą odwołującą wynosi 150 mln zł. W drugim natomiast - ponad 30 mln zł.

Firmy odwołujące się uzasadniały swoje odwołania tym, że GDDKiA Oddział w Gdańsku nie zbadała ofert firm wybranych w obu zadaniach, pod kątem wystąpienia rażąco niskiej ceny. KIO dość szybko rozpatrzyła oba wnioski i już 3 września ogłosiła wyrok w sprawie odwołań.

KIO odrzuciło oba odwołania od wyboru wykonawców. Teraz tym wykonawcom pozostała jeszcze możliwość odwołania się do sądu. Jeszcze dziś wystąpimy pisemnie do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych o odwieszenie kontroli uprzedniej całego przetargu. Podpisanie umów z wykonawcami - przy sprzyjających okolicznościach - mogłoby nastąpić jeszcze we wrześniu br.

– poinformował nas Piotr Michalski, rzecznik prasowy GDDKiA Oddział w Gdańsku, która odpowiada za budowę tego fragmentu S7.

Gdański oddział GDDKiA zapowiadał, że prace drogowe na obu odcinkach S7 rozpoczną się jednocześnie – jeszcze w tym roku. Sama budowa potrwać ma 27 miesięcy od chwili podpisania umowy z jej wykonawcami (bez okresów zimowych). Przewidywany termin oddania trasy do ruchu to jesień 2018 r.

RK


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.