Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

26 Kwietnia, Piątek, Maria, Marcelina, Marzena

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Ruszył przetarg na budowę ekspresówki z Elbląga do Gdańska. Zobacz zdjęcia i film

28.08.2014, 15:35:36
Ruszył przetarg na budowę ekspresówki z Elbląga do Gdańska. Zobacz zdjęcia i film
Tak wyglądać będzie węzeł Elbląg Zachód na drodze S7 (wizualizacja GDDKiA)

Gdański oddział GDDKiA ogłosił dziś przetarg na budowę blisko 40 km odcinka drogi ekspresowej S7 z Elbląga do Gdańska. Prace budowlane mają potrwać nie dłużej jak 3 lata, co oznacza, że nową ekspresówką pojedziemy być może już na przełomie 2017 i 2018 r. W ramach inwestycji powstanie m.in. nowy węzeł drogowy Elbląg – Zachód. Zlikwidowane zostanie natomiast skrzyżowanie ul. Żuławskiej z Obwodnicą Elbląga.

Ogłoszony 28 sierpnia przetarg jest dwustopniowy. Do pierwszego etapu będą mogły zgłaszać się wszystkie zainteresowane firmy. Z tej puli GDDKiA wybierze maksymalnie 20 podmiotów, które złożą swoją ofertę cenową w drugim etapie postępowania. Wstępnie planuje się, że pierwsze roboty ruszą na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2015 roku.

- Od momentu podpisania umowy z wykonawcą robót budowlanych, realizacja inwestycji potrwa 36 miesięcy. Podpisanie umowy przewidujemy w pierwszym kwartale 2015 r. Całość ma się zakończyć najdalej w pierwszej połowie 2018 r. - mówi Robert Marszałek, dyrektor GDDKiA oddział w Gdańsku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wymaga, aby budowa S7 z Elbląga do Gdańska, została zrealizowana w terminie nie dłuższym niż 30 miesięcy od daty zawarcia umowy.  Do czasu realizacji nie wlicza się jednak okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca). Oznacza to, że maksymalny czas na wykonanie inwestycji to 36 miesięcy. Wykonawcy mogą jednak zadeklarować w przetargu wcześniejszy termin zakończenia robót. Minimalny termin realizacji zamówienia wynosi bowiem 27 miesięcy od daty zawarcia umowy. GDDKiA oceniając oferty będzie brała pod uwagę: cenę (w 90%), okres gwarancji jakości (5%) i termin wykonania (5%). Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu wyznaczono na 2.10.2014 r.

Jaka będzie nowa „siódemka” do Gdańska?

Projekt budowlany nowej S7 z Elbląga do Gdańska wykonała firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o. Obecnie inwestycja jest na etapie uzyskiwania decyzji o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej. GDDKiA przewiduje, że wojewoda pomorski wyda ZRID jesienią tego roku.

Cała inwestycja została podzielona na dwa zadnia. Zadanie pierwsze obejmuje odcinek od Obwodnicy Południowej Gdańska do węzła w Nowym Dworze Gdańskim o długości 20,5 km. Natomiast zadanie drugie dotyczy odcinka od węzła w Nowym Dworze Gdańskim do obwodnicy Elbląga o długości 19,1 km.

Przyszła droga ekspresowa z Gdańska do Elbląga o długości 41,5 km, będzie drogą dwujezdniową z dwoma pasami ruchu i rezerwacją miejsca pod trzeci pas w każdym kierunku. W większości będzie ona pokrywała się z istniejącą drogą krajową nr 7, jednak na niektórych odcinkach przebiegać będzie nowym korytarzem.

Początek projektowanej trasy zlokalizowany będzie w miejscowości Koszwały i łączył się będzie z południową obwodnicą Gdańska. Koniec planowanej trasy w miejscowości Kazimierzowo, dowiązany zostanie do istniejącej obwodnicy Elbląga.

Na całej jej długości przewidziano budowę czterech węzłów drogowych. W projekcie zaplanowano, że dostęp do drogi ekspresowej S7 odbywać się będzie tylko poprzez dwupoziomowe węzły: węzeł „Cedry Małe” (przesunięcie likwidowanego węzła „Kiezmark”), węzeł „Dworek”, istniejący węzeł „Nowy Dwór Gd.”, węzeł „Żuławy Wschód” (dawniej „Ryki”) oraz węzeł „Elbląg – Zachód” (dawniej „Kazimierzowo”).

W ramach inwestycji od podstaw zbudowane zostaną dwa nowe mosty na Wiśle w Kiezmarku. Istniejący most zostanie zmodernizowany i przeznaczony dla ruchu lokalnego. Powstać mają także nowe przeprawy na rzece Nogat i kanale Linawa. Łącznie przewidziano budowę 32 obiektów mostowych oraz 2 tuneli dla pieszych pod drogą ekspresową. Ponadto zakres robót przewiduje przebudowę drogi ekspresowej S7 w zakresie likwidacji skrzyżowania z ul. Żuławską. W zamian przewidziano budowę wiaduktu drogowego nad S7, który skomunikuje ulicę Żuławską z terenami po drugiej stronie drogi ekspresowej. Niestety z ul. Żuławskiej kierowcy nie wjadą już na "siódemkę".

Na całym odcinku przewidziano realizację towarzyszących dróg lokalnych, dojazdowych i serwisowych oraz lokalizację dwóch miejsc obsługi podróżnych (MOP „Mała Holandia” i MOP „Mirówko”), a także Obwodu Utrzymania Drogi Ekspresowej (OUS „Dworek”).

Prace budowlane nie będą obejmowały części istniejącego odcinka dwujezdniowej Obwodnicy Nowego Dworu Gdańskiego w ciągu drogi krajowej nr 7. Na odcinku tym przewidziano jednak ułożenie nowej nawierzchni jezdni.

Według wstępnych szacunków, realizacja inwestycji pochłonie ok. 3,3 mld zł.
 


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.