Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Lutego, Poniedziałek, Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Nowa Kościelnica: 14-latek przewoził samochodem pijanego właściciela auta

02.09.2015, 08:00:00
Nowa Kościelnica: 14-latek przewoził samochodem pijanego właściciela auta

Policjanci ruchu drogowego interweniowali w Nowej Kościelnicy, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy kierujący miał podróżować autem z nastoletnim pasażerem w środku. Sytuacja zastana przez policjantów w trakcie kontroli okazała się jednak inna. Za kierownicą samochodu siedział 14 – latek, a na fotelu pasażera nietrzeźwy właściciel pojazdu. Samochód trafił na policyjny parking, sprawę nieletniego policjanci przekażą do sądu rodzinnego, a mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za udostępnienie samochodu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania.

W niedzielę około godziny 20.00 do dyżurnego nowodworskiej jednostki policji dotarła informacja o tym, że w okolicach miejscowości Nowa Kościelnica nietrzeźwy mieszkaniec powiatu ma jeździć samochodem wożąc jednocześnie w środku nastoletniego pasażera.  Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili ten sygnał.

W miejscowości Nowa Kościelnica policjanci ruchu drogowego zaobserwowali pasującego do opisu osobowego mercedesa. Na widok radiowozu, kierujący autem zmienił gwałtownie kierunek swojej jazdy i uciekał polnymi drogami. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali auto. Za jego kierownicą zastali 14 – latka, który jak się okazało przewoził dwóch dorosłych pasażerów- 22 - latka i 35 – letniego właściciela pojazdu. Funkcjonariusze ustalili, że siedzący na miejscu pasażera właściciel pojazdu miał w organizmie około 1,7 promila alkoholu i dopuścił do tego, aby 14 –letni chłopak kierował jego samochodem. Policjanci uniemożliwili mężczyznom dalszą podróż i zabezpieczyli samochód na policyjnym parkingu.

 
Sprawa nieletniego, który kierował autem pomimo braku uprawnień trafi do sądu rodzinnego i dla nieletnich, zaś właściciel auta nie uniknie odpowiedzialności za udostępnienie samochodu osobie nie mającej do tego wymaganych uprawnień. 

KPP Nowy Dwór Gdański

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.