Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

17 Lipca, Wtorek, Aneta, Bogdan, Aleksy

Menu główne

Baza firm Baza firm
Przedsiębiorstwo Usług Pogrzebowych SYRIUSZ
zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Nowa Kościelnica: 14-latek przewoził samochodem pijanego właściciela auta

02.09.2015, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowa Kościelnica: 14-latek przewoził samochodem pijanego właściciela auta

Policjanci ruchu drogowego interweniowali w Nowej Kościelnicy, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy kierujący miał podróżować autem z nastoletnim pasażerem w środku. Sytuacja zastana przez policjantów w trakcie kontroli okazała się jednak inna. Za kierownicą samochodu siedział 14 – latek, a na fotelu pasażera nietrzeźwy właściciel pojazdu. Samochód trafił na policyjny parking, sprawę nieletniego policjanci przekażą do sądu rodzinnego, a mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za udostępnienie samochodu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania.

W niedzielę około godziny 20.00 do dyżurnego nowodworskiej jednostki policji dotarła informacja o tym, że w okolicach miejscowości Nowa Kościelnica nietrzeźwy mieszkaniec powiatu ma jeździć samochodem wożąc jednocześnie w środku nastoletniego pasażera.  Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili ten sygnał.

W miejscowości Nowa Kościelnica policjanci ruchu drogowego zaobserwowali pasującego do opisu osobowego mercedesa. Na widok radiowozu, kierujący autem zmienił gwałtownie kierunek swojej jazdy i uciekał polnymi drogami. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali auto. Za jego kierownicą zastali 14 – latka, który jak się okazało przewoził dwóch dorosłych pasażerów- 22 - latka i 35 – letniego właściciela pojazdu. Funkcjonariusze ustalili, że siedzący na miejscu pasażera właściciel pojazdu miał w organizmie około 1,7 promila alkoholu i dopuścił do tego, aby 14 –letni chłopak kierował jego samochodem. Policjanci uniemożliwili mężczyznom dalszą podróż i zabezpieczyli samochód na policyjnym parkingu.

 
Sprawa nieletniego, który kierował autem pomimo braku uprawnień trafi do sądu rodzinnego i dla nieletnich, zaś właściciel auta nie uniknie odpowiedzialności za udostępnienie samochodu osobie nie mającej do tego wymaganych uprawnień. 

KPP Nowy Dwór Gdański

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.