20 Maja, Niedziela, Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Menu główne

Baza firm Baza firm
Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe ELPAD
zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Zatory i korki na Warszawskiej. Trwa układanie asfaltu na całej długości ulicy

31.08.2017, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zatory i korki na Warszawskiej. Trwa układanie asfaltu na całej długości ulicy
Fot. Ryszard Biel

Weekendowe remonty dróg w mieście tylko z teorii okazują się być weekendowymi. Dziś (29 sierpnia) na ul. Warszawskiej drogowcy rozpoczęli układanie dolnych części nawierzchni asfaltowej, które zazwyczaj odbywają się w soboty i niedziele. Wyjątkowo, ze względu na zbliżające się Święto Chleba przełożono je na środek tygodnia. Kto nie musi, niech lepiej omija to miejsce we wtorek i środę. 

Trwające od 9 sierpnia prace na ul. Warszawskiej, realizowane są w ramach tzw. weekendowych remontów dróg. 5 lipca Miasto podpisało umowę z firmą Skanska, która wygrała przetarg na wykonanie odnowy nawierzchni trzech ulic: Warszawskiej (od ul. Orlej do Mostu Wyszyńskiego o długości około 742 m), Orlej (od ul. Grochowskiej do ul. Warszawskiej o długości około 255 m) i Odrodzenia (od ul. Wiejskiej do zjazdu do Biedronki o długości około 421 m). Łącznie wyremontowanych zostanie prawie 1,5 km jezdni.

Według zapowiedzi Miasta, prace wykonywane mają być w formie tzw. szybkich remontów weekendowych. Zakładają one, że główne roboty drogowe rozpoczynać się będą w piątek w godzinach wieczornych od zamknięcia dla ruchu kołowego remontowanego odcinka (z zapewnieniem dojazdu dla mieszkańców i służb ratowniczych). Jeszcze tego samego dnia następuje oczyszczenie i skropienie emulsją, wyrównanie ubytków i ułożenie siatki przeciwspękaniowej. Następnego dnia, w sobotę od godzin porannych harmonogram zakłada układanie warstwy wiążącej, skropienie emulsją asfaltową i regulację studzienek infrastruktury podziemnej do poziomu warstwy ścieralnej. Trzeciego dnia, w niedzielę od godzin porannych wykonawca robót układa warstwę ścieralną nawierzchni jezdni tak, by w poniedziałek rano remontowany odcinek mógł zostać otwarty dla ruchu.

Przed rozpoczęciem odnowy nawierzchni, w ciągu tygodnia, prowadzone są roboty przygotowawcze bez zamykania ruchu kołowego. Takie też prace trwają na ul. Warszawskiej od 9 sierpnia. Po sfrezowaniu starej nawierzchni jezdni na całej długości remontowanego odcinka, dziś (29 sierpnia) wykonawca przystąpił do robót bitumicznych. Około godziny 10 drogowcy przystąpili do układania pierwszej, wyrównawczej nawierzchni asfaltowej. Miasto nie zdecydowało się na całkowite zamknięcie jezdni dla ruchu, który jest sterowany ręcznie i odbywa się wahadłowo, naprzemiennie jednym pasem. Zgodnie z wytycznymi prace prowadzone są poza godzinami szczytowego natężenia ruchu.

Jak udało nam się dowiedzieć na miejscu, od pracowników wykonujących inwestycję, po ułożeniu warstwy wyrównawczej na jednej połowie jezdni, nastąpi kilkugodzinna przerwa, a roboty na drugiej części jezdni kontynuowane będą po zakończeniu popołudniowego szczytu i potrwają do wieczora. 

Podobny scenariusz przewidziano na środę (30 sierpnia), gdy drogowcy układać będą drugą, wiążąca warstwę nawierzchni. Kierowcom poruszającym się w rejonie Wyspy Spichrzów, radzimy przez najbliższe dni omijać to miejsce i wybierać alternatywną drogę. Dziś na Warszawskiej, szczególnie od strony mostu Wyszyńskiego, tworzyły się spore zatory. Niektórzy kierowcy widząc korek decydowali się zawrócić i wybrać inną drogę.

Obie warstwy nawierzchni mają być gotowe jeszcze przed zbliżającym się weekendem, podczas którego na Starym Mieście i Wyspie Spichrzów odbywać się będzie Elbląskie Święto Chleba. Z tego też powodu, zamiast w sobotę i niedzielę, roboty bitumiczne zostały przełożone na dni powszednie. 

W przyszłym tygodniu, po Elbląskim Święcie Chleba, wykonawca przystąpi do docelowej regulacji studni i układania ostatniej - ścieralnej warstwy nawierzchni jezdni. Następnie wykonane zostaną niezbędne roboty w zakresie przełożenia nawierzchni chodników, zatok, oznakowanie poziome oraz prace wykończeniowe i porządkowe.

Na realizację wszystkich robót na trzech wspomnianych ulicach wykonawca ma 90 dni. Inwestycja powinna więc zakończyć się najdalej na początku października. Koszt naprawy odcinków wyniesie prawie 1 mln 780 tys. zł.


RK

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Zatory i korki na Warszawskiej. ( zdjęć 28 )
Dodano: 2017-08-30 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.