Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lutego, Piątek, Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Mikoszewo: Elblążanina poszukiwano od 9 lat. Dopiero teraz wyjaśniono zagadkę jego zaginięcia i śmierci

20.03.2017, 13:54:00
Mikoszewo: Elblążanina poszukiwano od 9 lat. Dopiero teraz wyjaśniono zagadkę jego zaginięcia i śmierci
fot. Adrian Sajko

Po dziewięciu latach rozwikłano zagadkę zaginięcia Andrzeja G., elblążanina. Wiadomo już, że w 2007 roku, doszło do tragedii i mężczyzna odebrał sobie życie. Wyniki badań DNA potwierdziły, że szczątki, na które natrafiliśmy we wraku wyłowionym z Wisły, w Mikoszewie należą do zaginionego – mówi prokurator Maciej Więckowski z Prokuratury Rejonowej w Malborku.

W 2007 roku, na komisariat policji w Gdańsku, trafiło zgłoszenie o zaginięciu elblążanina Andrzeja G. Na wyjaśnienie tego, co stało się z ich bliskim rodzina mężczyzny czekała przez 9 lat. Dopiero przypadek sprawę udało się rozwiązać.

Jesienią ubiegłego roku, pracownicy Instytutu Gospodarki Morskiej, podczas prac prowadzonych w Mikoszewie, natrafili na wrak samochodu. 19 października policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego wydobyli z dna Wisły wrak opla corsy na elbląskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że znajdują się w nim szczątki ludzkie. W aucie znaleziono także dokumenty należące do Andrzeja G.

Całkowitą pewność, czy szczątki tego mężczyzny znaleziono, zyskamy, gdy przeprowadzone zostaną badania DNA

– mówił wtedy prokurator Więckowski, z prokuratury malborskiej, która zajęła się sprawą.

Teraz już wiadomo, że po ponad dziewięciu latach, udało się wyjaśnić tajemnicę zniknięcia Andrzeja G.

Wyniki przeprowadzonych badań DNA potwierdziły, że to szczątki mężczyzny poszukiwanego od blisko dziesięciu lat. Wykluczyliśmy udział osób trzecich w jego śmierci. Ustaliliśmy również, że zginął on w wyniku samobójstwa. Sprawa została umorzona

– mówi prokurator Maciej Więckowski z Prokuratury Rejonowej w Malborku.

Jak podaje Fundacja Itaka, każdego roku policja odnotowuje około 17 tysięcy zaginięć obywateli polskich w kraju i za granicą. Ludzie giną bez względu na wiek, płeć i status społeczny. Giną z powodu chorób (fizycznych, psychicznych), wypadków, codziennych problemów i kiedy padają ofiarą przestępstw.

Natasza Jatczyńska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.