Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lutego, Piątek, Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Szczątki znalezione we wraku wyłowionym z Wisły to zaginiony elblążanin?

27.10.2016, 13:34:23
Szczątki znalezione we wraku wyłowionym z Wisły to zaginiony elblążanin?
fot. Adrian Sajko

Pojawił się kolejny ślad w sprawie makabrycznego znaleziska w Mikoszewie. Wiele wskazuje na to, że we wraku wyłowionym z Wisły, natrafiono na szczątki Andrzeja G., zaginionego przed dziewięciu laty elblążanina. W aucie znaleziono należące do niego dokumenty.

W ubiegłą środę (19 października) policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego wydobyli z dna Wisły wrak opla corsy na elbląskich numerach rejestracyjnych. Informację o tym, że w tym miejscu może się znajdować zatopiony pojazd, funkcjonariuszom przekazał Instytut Gospodarki Morskiej w Gdańsku.

We wnętrzu wraku natrafiono na szczątki ludzkie. Sprawą zajęła się, oprócz policji, również malborska prokuratura. Bardzo szybko, na podstawie tablicy rejestracyjnej, ustalono, że auto należało do zaginionego przed dziewięciu laty elblążanina. W trakcie badania wraku pojawił się kolejny ślad potwierdzający tożsamość denata.

Znaleźliśmy dowód osobisty wystawiony na Andrzeja G., zaginionego elblążanina, co zdaje się wskazywać na to, że to jego szczątki znajdowały się w aucie. Całkowitą pewność zyskamy, gdy przeprowadzone zostaną badania DNA. Trudno powiedzieć ile poczekamy na ich wyniki. Najpierw policja musi zabezpieczyć, do porównania, DNA od członków rodziny Andrzeja G.

– mówi prokurator Maciej Więckowski z Prokuratury Rejonowej w Malborku.

Elblążanina policja i rodzina poszukują od 2007 roku. Wtedy to na, na komisariat policji w Gdańsku, zostało zgłoszone jego zaginięcie. W tej chwili trudno ustalić jak samochód, wraz z właścicielem, znalazł się w Wiśle. Wszystko wskazuje na samobójstwo, jednak na tym etapie śledztwa prokuratura nie wyklucza i innych możliwości.

Nie skupiamy się tylko na wątku samobójstwa. Badamy inne wątki, w tym udział osób trzecich w zdarzeniu, choć w tej chwili nic na to nie wskazuje

– dodaje prokurator Więckowski.

Natasza Jatczyńska


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.