Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lutego, Piątek, Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

XX Żuławski Kongres Brydża Sportowego w Elblągu za nami. Zobacz zdjęcia z rozdania nagród

06.03.2017, 07:27:00
XX Żuławski Kongres Brydża Sportowego w Elblągu za nami. Zobacz zdjęcia z rozdania nagród
Fot. Ryszard Biel

Arcymistrz Adam Błachnio z Konkretu Chełmno został zwycięzcą zakończonego w niedzielę (5 marca) XX Żuławskiego Kongresu Brydża Sportowego w Elblągu. Rozgrywane w miniony weekend w Hotelu Elbląg wydarzenie, zgromadziło blisko 400 zawodników z kraju i zagranicy. Do Elbląga przyjechała cała polska czołówka brydżystów, w tym mistrzowie Europy i świata. W elbląskim kongresie pojawili się także gracze ze Szwecji, Łotwy, Litwy, Białorusi, Ukrainy oraz Niemiec.

Międzynarodowy Kongres „Żuławski” im. arcymistrza międzynarodowego Mirosława Wołka w brydża sportowego, już na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez w tej dyscyplinie w naszym kraju. W tym roku wydarzenie to obchodziło jubileusz 20-lecia. 

Nasz Kongres w tym roku miał bardzo wysoki poziom. Według niektórych jego uczestników, nasz turniej jest najlepiej zorganizowanym w Polsce. Uczestnicy Kongresu chwalą sobie szczególnie miejsce, w którym rozgrywany jest nasz turniej. Zwłaszcza dlatego, że elbląska starówka posiada bardzo bogatą bazę noclegową i żywieniową. Z tego też powodu wracają do nas co roku

– przyznaje Bogusław Gierulski, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego, które jest głównym organizatorem Kongresu.

XX Kongres „Żuławski” składał się z dwóch głównych turniejów: Grand Prix Polski Teamów i Grand Prix Polski Par. Zwycięzcą turnieju drużynowego został Team SYNTAX, grający w składzie: Mirosław Cichocki, Adolf Bocheński, Krzysztof Pikus i Leszek Sztyrak. Natomiast turniej par zaliczany do Grand Prix Polski o Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, zakończył się zwycięstwem Marty Janeczek i Andrzeja Bunikowskiego z Darlesu Santerm Gdańsk. Po podliczeniu wszystkich punktów, klasyfikację kongresową zwyciężył Adam Błachnio, który o 91 punktów wyprzedził Adolfa Bocheńskiego i Leszka Sztyraka, którzy ex aequo zajęli drugie miejsce w Kongresie.

Poziom turnieju par oceniam jako zróżnicowany. Były zarówno pary bardzo mocne, jak i słabsze. Natomiast poziom turnieju teamów był bardzo wysoki. Od momentu, gdy w turnieju zostało 16 drużyn, poziom był już europejski. Wśród nich było wiele teamów, które mogłyby wygrać każde zawody na świecie

– ocenia zawody Adolf Bocheński, który zajął drugie miejsce w Kongresie, został też najlepszym seniorem i zwycięzcą w turnieju drużynowym.

Zdaniem arcymistrza Adolfa Bocheńskiego elbląski Kongres wyróżnia się przede wszystkim świetną organizacją, którą trudno spotkać na innych tego typu wydarzeniach brydża sportowego.

Bardzo lubię grać w Elblągu. Ta impreza jest przeprowadzona perfekcyjnie. Jeżeli chodzi o umiejętności organizacyjne, Bogusław Gierulski przewyższa większość, o ile nie wszystkich organizatorów w Polsce. Potrafi on ściągnąć wielu ludzi, którzy wspierają ten turniej finansowo i medialnie. Rzadko się zdarza, aby na takim turnieju pojawił się prezydent miasta albo parlamentarzysta. Bogusław potrafi wokół brydża zrobić świetną atmosferę

– podkreśla Adolf Bocheński.

Organizowany w ramach Kongresu Żuławskiego turniej drużynowy, tak przypadł uczestnikom do gustu, że prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego i prezydent Elbląga myślą już o tym, aby zorganizować w Elblągu międzynarodowe mistrzostwa Polski teamów.

Zwycięzcy poszczególnych turniejów XX Kongresu Żuławskiego w Elblągu:

Grand Prix Polski Teamów
Team SYNTAX: Mirosław Cichocki, Adolf Bocheński, Krzysztof Pikus i Leszek Sztyrak

I Kongresowy Turniej Par na MAXY o Puchar Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego

Bogusław Gierulski (RAL Poznań) i Adam Błachnio (Konkret Chełmno)

III Kongresowy Turniej Par na MAXY o Puchar Senatora RP Jerzego Wcisły

Sławomir Zawiślak i Piotr Busse (obaj TB Silesia I Gliwice)

IV Kongresowy Turniej Par o Puchar Posła RP Jacka Protasa

Maciej Dąbrowski i Andrzej Pawlak

V Kongresowy Turniej Par - GRAND PRIX POLSKI o Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego
Marta Janeczek i Andrzej Bunikowski (Darles Santerm Gdańsk)

Punktacja Kongresowa
1. Adam Błachnio 921 pkt.
2. Adolf Bocheński i Leszek Sztyrak po 830 pkt.
 

Rafał Kadłubowski

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.