Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

24 Czerwca, Niedziela, Danuta, Emilia, Jan

Menu główne

Baza firm Baza firm
Sieć spożywcza VaBANK
zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

XX Żuławski Kongres Brydża Sportowego w Elblągu za nami. Zobacz zdjęcia z rozdania nagród

06.03.2017, 07:27:00 Rozmiar tekstu: A A A
XX Żuławski Kongres Brydża Sportowego w Elblągu za nami. Zobacz zdjęcia z rozdania nagród
Fot. Ryszard Biel

Arcymistrz Adam Błachnio z Konkretu Chełmno został zwycięzcą zakończonego w niedzielę (5 marca) XX Żuławskiego Kongresu Brydża Sportowego w Elblągu. Rozgrywane w miniony weekend w Hotelu Elbląg wydarzenie, zgromadziło blisko 400 zawodników z kraju i zagranicy. Do Elbląga przyjechała cała polska czołówka brydżystów, w tym mistrzowie Europy i świata. W elbląskim kongresie pojawili się także gracze ze Szwecji, Łotwy, Litwy, Białorusi, Ukrainy oraz Niemiec.

Międzynarodowy Kongres „Żuławski” im. arcymistrza międzynarodowego Mirosława Wołka w brydża sportowego, już na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez w tej dyscyplinie w naszym kraju. W tym roku wydarzenie to obchodziło jubileusz 20-lecia. 

Nasz Kongres w tym roku miał bardzo wysoki poziom. Według niektórych jego uczestników, nasz turniej jest najlepiej zorganizowanym w Polsce. Uczestnicy Kongresu chwalą sobie szczególnie miejsce, w którym rozgrywany jest nasz turniej. Zwłaszcza dlatego, że elbląska starówka posiada bardzo bogatą bazę noclegową i żywieniową. Z tego też powodu wracają do nas co roku

– przyznaje Bogusław Gierulski, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego, które jest głównym organizatorem Kongresu.

XX Kongres „Żuławski” składał się z dwóch głównych turniejów: Grand Prix Polski Teamów i Grand Prix Polski Par. Zwycięzcą turnieju drużynowego został Team SYNTAX, grający w składzie: Mirosław Cichocki, Adolf Bocheński, Krzysztof Pikus i Leszek Sztyrak. Natomiast turniej par zaliczany do Grand Prix Polski o Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, zakończył się zwycięstwem Marty Janeczek i Andrzeja Bunikowskiego z Darlesu Santerm Gdańsk. Po podliczeniu wszystkich punktów, klasyfikację kongresową zwyciężył Adam Błachnio, który o 91 punktów wyprzedził Adolfa Bocheńskiego i Leszka Sztyraka, którzy ex aequo zajęli drugie miejsce w Kongresie.

Poziom turnieju par oceniam jako zróżnicowany. Były zarówno pary bardzo mocne, jak i słabsze. Natomiast poziom turnieju teamów był bardzo wysoki. Od momentu, gdy w turnieju zostało 16 drużyn, poziom był już europejski. Wśród nich było wiele teamów, które mogłyby wygrać każde zawody na świecie

– ocenia zawody Adolf Bocheński, który zajął drugie miejsce w Kongresie, został też najlepszym seniorem i zwycięzcą w turnieju drużynowym.

Zdaniem arcymistrza Adolfa Bocheńskiego elbląski Kongres wyróżnia się przede wszystkim świetną organizacją, którą trudno spotkać na innych tego typu wydarzeniach brydża sportowego.

Bardzo lubię grać w Elblągu. Ta impreza jest przeprowadzona perfekcyjnie. Jeżeli chodzi o umiejętności organizacyjne, Bogusław Gierulski przewyższa większość, o ile nie wszystkich organizatorów w Polsce. Potrafi on ściągnąć wielu ludzi, którzy wspierają ten turniej finansowo i medialnie. Rzadko się zdarza, aby na takim turnieju pojawił się prezydent miasta albo parlamentarzysta. Bogusław potrafi wokół brydża zrobić świetną atmosferę

– podkreśla Adolf Bocheński.

Organizowany w ramach Kongresu Żuławskiego turniej drużynowy, tak przypadł uczestnikom do gustu, że prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego i prezydent Elbląga myślą już o tym, aby zorganizować w Elblągu międzynarodowe mistrzostwa Polski teamów.

Zwycięzcy poszczególnych turniejów XX Kongresu Żuławskiego w Elblągu:

Grand Prix Polski Teamów
Team SYNTAX: Mirosław Cichocki, Adolf Bocheński, Krzysztof Pikus i Leszek Sztyrak

I Kongresowy Turniej Par na MAXY o Puchar Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego

Bogusław Gierulski (RAL Poznań) i Adam Błachnio (Konkret Chełmno)

III Kongresowy Turniej Par na MAXY o Puchar Senatora RP Jerzego Wcisły

Sławomir Zawiślak i Piotr Busse (obaj TB Silesia I Gliwice)

IV Kongresowy Turniej Par o Puchar Posła RP Jacka Protasa

Maciej Dąbrowski i Andrzej Pawlak

V Kongresowy Turniej Par - GRAND PRIX POLSKI o Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego
Marta Janeczek i Andrzej Bunikowski (Darles Santerm Gdańsk)

Punktacja Kongresowa
1. Adam Błachnio 921 pkt.
2. Adolf Bocheński i Leszek Sztyrak po 830 pkt.
 

Rafał Kadłubowski

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.