Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

29 Stycznia, Środa, Franciszek, Zdzislaw, Zenon

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Walczyli starsi i młodsi. Za nami II Mistrzostwa Krajów Nadbałtyckich w Stegnie

08.08.2016, 12:03:11
Walczyli starsi i młodsi. Za nami II Mistrzostwa Krajów Nadbałtyckich w Stegnie
Fot. Ryszard Biel

Kilkudziesięciu zawodników, z różnych stron Polski, przyjechało do Stegny, aby zmierzyć się ze sobą w oktagonie ustawionym na tutejszej plaży. W wakacyjnej scenerii stoczyli ze sobą ponad czterdzieści walk.

Wczoraj,  7 sierpnia, w Stegnie obyły się II Mistrzostwa Krajów Nadbałtyckich w takich sztukach walki jak MMA, BJJ NO GI, thai boxing.

Bardzo fajny, wakacyjny turniej. Super inicjatywa. Takich zawodów w plenerze praktycznie nie ma, więc tym większe brawa dla organizatorów

– mówi Marcin Świątkowski z Fight Club z Aleksandrowa Kujawskiego, który w swojej kategorii wywalczył pierwsze miejsce. – Przyjechaliśmy w piątkę. Młodsi koledzy startowali w MMA, a ja, już starszy zawodnik, wziąłem udział w brazylijskim jujitsu. Trzeba było się trochę napocić, nie łatwo było pokonać przeciwników.

W zawodach wystartowało ponad 70 zawodników.

Przyjechali z różnych stron Polski, między innymi z Bochni, Bydgoszczy, Trójmiasta i Malborka. Wystąpił też duży skład z Elbląga. Zawodnicy nam dopisali. Dopisała też pogoda

– mówi Łukasz Ziółkowski ze Stowarzyszenia Sportów Walki Underground MMA Elbląg organizującego imprezę.

Część uczestników turnieju brała udział w ubiegłorocznych zawodach. Jednak byli i tacy, którzy po raz pierwszy walczyli w oktagonie ustawionym na plaży.

– Brałem już udział w zawodach, ale po raz pierwszy, w takich, które odbywały się na plaży. Trudno powiedzieć, czy tu walczy się lepiej czy gorzej. Zresztą jeszcze trochę trzyma mnie adrenalina, więc wszystko jest super – śmieje się Jakub Mysur z łódzkich Kolumn, zwycięzca w kategorii PK 77 kg. – Jestem zadowolony z wyjazdu do Stegny, udało mi się wygrać

Oprócz dorosłych zawodników walczyły również dzieci oraz młodzież. Mistrzostwom towarzyszył, bowiem turniej grapplingowy dla dzieci.

Z reguły zawody odbywają się w halach. Udział w takich zawodach to prawdziwe wyzwanie, również dla dzieci. Piasek utrudnia walki. Były, więc zadrapania, otarcia. Na szczęście pogoda dopisało, bo jest słonecznie i wietrznie

– mówi Marta Kośnik-Czarnecka, mama dwunastoletniego Filipa z Underground MMA Elbląg. – Syn trenuje od niedawna. Nie mam obaw. Każdy sport jest kontuzyjny. Czy będzie jeździła na rowerze, czy uprawiał gimnastykę zawsze są takie same szanse na kontuzję. Tutaj jednak nie ma dramatu. Na szczęście ma mądrych trenerów, którzy w pierwszej kolejności stawiają na naukę jak się chronić przed kontuzjami.

– Sędziowałam walki młodszych zawodników, najmłodszy z nich miał 12 lat. Poziom był całkiem niezły, choć akurat te zawody miały bardziej zabawowy charakter. Było jednak kilka ładnych akcji. Ogólnie turniej wypadł bardzo fajnie – Natalia Żeromska z Żyrardowa, nie kryła zadowolenia.

Organizatorem Mistrzostw jest Stowarzyszenie Sportów Walki Underground MMA Elbląg.

 

Natasza Jatczyńska


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.