Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lipca, Poniedziałek, Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Rusza XXVII Letni Salon Muzyczny. Na inaugurację wiersze Baczyńskiego

04.07.2024, 09:00:00
Rusza XXVII Letni Salon Muzyczny. Na inaugurację wiersze Baczyńskiego

Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego usłyszymy w najbliższą niedzielę w muszli Koncertowej w Bażantarni. Koncertem tym inaugurujemy XXVII Letni Salon Muzyczny – Bażantarnia 2024 i chcemy uczcić pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego, w roku 80 rocznicy jego wybuchu.

 


Utwory tego wspaniałego poety, który zginął w pierwszych dniach powstania,  przypomni nam Sławomir Zygmunt. Muzyk, dziennikarz (absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego), a także pisarz. Autor 10 płyt CD z piosenkami (m.in. "Z wiatrem/ Sławomir Zygmunt śpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego"), dwóch kaset magnetofonowych MC, audiobooka z muzyczną bajką "Przygody żółtego bałwanka". Jako dziennikarz autor około dwóch tysięcy artykułów (wywiady, recenzje, reportaże). Napisał dwie sztuki teatralne oraz cztery książki: "Bruce Lee i inni. Leksykon filmów wschodnich sztuk walki", „Spotkania z..."  to  60. fascynujących wywiadów (m.in. z Z. Beksińskim, P. Gintrowskim, J. Kaczmarskim, G. Holoubkiem), powieść "Anna oraz inne klubowe opowiastki", której akcja rozgrywa się w słynnym klubie Hybrydy oraz powieść "Maria oraz inne czerniakowskie opowiastki". Warszawiak rodem z Czerniakowa. Jego dziadkowie mieszkali w tej samej kamienicy (róg Podchorążych i Hołówki), co poeta Krzysztof Kamil Baczyński. Komponuje także muzykę do filmów dokumentalnych (m.in. „Ku pokrzepieniu powstańczych serc. Historia obrazu Matka Boska Armii Krajowej"). Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

 


Organizatorem  XXVII Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2024 jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.

 


Tegorocznymi Partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Fundacja Beaty i Marka Górskich “Dialog, Rozwój i Miłosierdzie”, Nadleśnictwo Elbląg, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Reproskan, ELPOSTER Jolanta Olszewska, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu.


Wszystko to dzięki m.in. wsparciu finansowemu Samorządu Miasta Elbląg, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i ZAW STOART.
Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Truso TV, Bogaty Region

 


Zapraszamy 07 lipca 2024 r. (niedziela) do muszli koncertowej w Bażantarni.

 


Początek koncertu  godz. 17.00, wstęp wolny,

 


Przed koncertem zapraszamy do udziału w spacerze przyrodniczo – historycznym "Tajemnice Bażantarni". Spacer rozpocznie się o godzinie 14:15 przy pętli tramwajowej na ulicy Marymonckiej.

 


Szczegóły spaceru wkrótce

 

 

 

ETK Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.