Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lipca, Poniedziałek, Andrzej, Wiktor, Daniel

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Wiceprezydent Elbląga Piotr Kowal: Mamy wiele pomysłów, będą niespodzianki

13.06.2024, 11:00:00
Wiceprezydent Elbląga Piotr Kowal: Mamy wiele pomysłów, będą niespodzianki
Fot. Agnieszka Klatt

Drugim Wiceprezydentem Elbląga został 37-letni Piotr Kowal. Funkcję tę pełni od 29 maja. Jak wspomina pracę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu i dlaczego zdecydował się Pan rozpocząć pracę w elbląskim urzędzie? O tym opowiedział w rozmowie z Kamilą Jabłonowską.

 

 

Jak wspomina Pan pracę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu?

 


Lata spędzone w MOSIR wspominam z olbrzymia przyjemnością. Był to czas bardzo intensywny. Nawiązałem wiele kontaktów głównie ze świata sportu, ale także z branżą artystyczną i rozrywkową z Elbląga i całego kraju. Praca w MOSIRZE dała mi wiele satysfakcji oraz doświadczenie we współpracy z wieloma instytucjami. Do tej pory mamy świetny kontakt z pracownikami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
 


Skąd decyzja, by objąć stanowisko zastępcy Burmistrza Ostródy?
 

 

Jednym z głównych bodźców była na pewno chęć rozwoju na innej płaszczyźnie niż wówczas zawodowo się zajmowałem. Rozwój osobisty zawsze był dla mnie bardzo ważny. Lubię nowe wyzwania. W związku z tym nie wahałem się przyjąć tej propozycji. Decyzję podjąłem szybko. Była to dla mnie cenna lekcja samorządu.
 


Czy na ten czas przeprowadził się Pan do Ostródy?
 

 

Nie, dojeżdżałem z Elbląga codziennie do pracy do Ostródy.Czego nauczała Pana ta praca?
 

 

Nauczyła mnie wiele, między innymi pokazała schematy zarządzania miastem, zarządzania zespołem ludzi o całkowicie odmiennych zadaniach, zwiększyła świadomość dotyczącą analitycznego myślenia pod kątem podejmowania kluczowych decyzji. Takie stanowisko wiąże się z odpowiedzialnością i presją. To także cenna lekcja z Ostródy.
 


Dlaczego zdecydował się Pan rozpocząć pracę w elbląskim urzędzie?
 

 

Elbląg to moje rodzinne miasto, w którym się urodziłem i mieszkam. Moje dotychczasowe doświadczenie, chciałbym wykorzystać w pracy na rzecz naszego miasta.
 


Został Pan Dyrektorem Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego. Co Pan zastał? W jakim stanie, jeśli chodzi o promocję i turystykę, było wówczas nasze miasto?
 

 

Skupiam się na przyszłości. Przed nami nowe wyzwania, współpraca z rządem, samorządem województwa oraz na płaszczyźnie lokalnej. Jeśli chodzi o tematykę promocji to mocno i nieustannie ja analizujemy. Prowadzimy miesięczne statystyki w social mediach, ustawiamy comiesięczne nowe cele do osiągnięcia oraz staramy się wprowadzać innowacje. Studium rozwoju marki Elbląga to dobry materiał. Mamy wiele pomysłów, o których będziemy informowali na bieżąco. Będą niespodzianki.

 


Po roku otrzymał Pan propozycję zostania wiceprezydentem Elbląga. Czy było to dla Pana zaskoczenie?

 


Oczywiście, że była to zaskakująca propozycja, ale cieszę się, że Pan Prezydent Michał Missan mi zaufał. Wiem, że ma konkretną koncepcję rozwoju miasta. To dla mnie ogromny zaszczyt, że wraz z Prezydentem Michałem Missanem i Wiceprezydentką Katarzyną Wiśniewską tworzymy drużynę, która będzie realizowała tę wizję.

 


Czy długo zastanawiał się Pan nad odpowiedzią?

 


Takie decyzje podejmuje się po głębokiej analizie, ale szybko. I tak było w moim przypadku. W podjęciu decyzji kluczowa była pomoc rodziny, na którą mogę liczyć w tym intensywnym czasie.

 


Dlaczego przyjął Pan tę propozycję?

 


Zawsze powtarzam, że Elbląg to moje miasto, zawsze nim było i chce dla mieszkańców jak najlepiej. Poza tym dołączyłem do niesamowitej drużyny ludzi zaangażowanych w codzienną pracę. Uważam, że tworzy się nowy zespół i razem możemy osiągnąć zamierzone cele.
 


Jakie departamenty Panu podlegają?

 


Departament Promocji i Turystyki, Departament Kultury Sportu i Rekreacji, Departament Edukacji, Departament Spraw Obywatelskich oraz Departamentu Świadczeń Rodzinnych.
 


Jak ocenia Pan pracę, stan jaki Pan zastał, w tych departamentach?

 


Rozmawiamy dopiero tydzień po moim powołaniu. Każdy Departament odwiedzę oraz będę otwarty na sugestie, czy pomysły. Pracownicy mogą na mnie liczyć. Na pewno jednak będę chciał wprowadzić kilka nowych koncepcji zgodnie z wizją Prezydenta Michała Missana.Jakie pierwsze decyzje Pan podjął lub planuje Pan podjąć?

 


Decyzje będą dotyczyły kilku sfer. Na pewno w kontekście sportowych usprawnień, edukacji, która musimy przeanalizować czy kwestii obrania kierunku rozwoju turystycznego oraz promocyjnego. Analizujemy to razem z Prezydentem.
 


Czego można Panu życzyć na nowej, zawodowej drodze?

 


Duużoo zdrowia.

 

 

Dziękuję za rozmowę.

 

 

 

Z Wiceprezydentem Piotrem Kowalem
rozmawiała

Kamila Jabłonowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.