Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lipca, Poniedziałek, Andrzej, Wiktor, Daniel

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Ostatni dzwonek na wakacje z WOT

08.06.2024, 10:51:00
Ostatni dzwonek na wakacje z WOT

Wielkimi krokami zbliża się letnia przerwa w nauce. To też ostatni moment przed wakacjami, by złożyć wniosek do wojska. Uczniowie, studenci i nauczyciele mogą wziąć udział w szkoleniu podstawowym pod hasłem „Wakacje z WOT" w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Na ochotników z Warmii i Mazur, którzy podejmą to wyzwanie, tego lata czekają dwa terminy szkolenia 16-dniowego. Po szkoleniu ochotnicy złożą uroczystą przysięgę wojskową i staną się pełnoprawnymi żołnierzami, a służbę pełnić będą blisko miejsca zamieszkania.

 


Zainicjowany w 2019 roku projekt „Wakacje z WOT" cieszy się ogromnym zainteresowaniem, również na Warmii i Mazurach. Szkolenie w letniej przerwie od nauki przygotowane przez Wojska Obrony Terytorialnej skierowane jest przede wszystkim do ludzi stawiających pierwsze kroki w dorosłym życiu. Wstępując do WOT mogą oni podjąć pierwsze poważne zobowiązanie, jednocześnie w sposób aktywny spędzić czas wolny od nauki w koszarach. W okresie tym wyzwanie podjąć mogą także rodzice, nauczyciele oraz wszyscy chętni spełniający wymogi formalne, którzy chcą dobrze wykorzystać przerwę wakacyjną.


4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej zaplanowała dwa terminy szkolenia podstawowego w projekcie „Wakacje z WOT". Pierwszy to okres od 28 czerwca do 13 lipca, natomiast drugi termin to czas od 16 do 23 sierpnia. Oba szkolenia odbędą się w Braniewie, w pododdziale podległym 4W-MBOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe jest szansą na rozpoczęcie kariery wojskowej, a uczestnictwo w kolejnych szkoleniach rotacyjnych umożliwia ciągły rozwój wojskowego rzemiosła.


Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną oni żołnierzami Wojska Polskiego.


Forma pełnienia służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki cieszą się dużym zainteresowaniem.


Chcesz wstąpić do WOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z naszym rekrutrem – rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl ! Wniosek o powołanie możesz złożyć bezpośrednio w Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP.

 


Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj Sił Zbrojnych obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Utworzone zostały 1 stycznia 2017 roku. Na czas wojny głównym zadaniem WOT jest współdziałanie z wojskami operacyjnymi, natomiast w czasie pokoju – wsparcie operacji zarządzania kryzysowego, w tym przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

 

 


Źródło: 4W-MBOT

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.