Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lipca, Poniedziałek, Andrzej, Wiktor, Daniel

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: Żołnierze walczą na tatami. Trwają Mistrzostwa Wojska Polskiego w Judo

04.06.2024, 21:21:00
Elbląg: Żołnierze walczą na tatami. Trwają Mistrzostwa Wojska Polskiego w Judo
Fot. Agnieszka Klatt

W Elblągu trwają Mistrzostwa Wojska Polskiego w Judo. Udział w zmaganiach bierze 135 żołnierzy reprezentujących jednostki i akademie wojskowe z całego kraju. Zobacz galerię zdjęć z pierwszego dnia zawodów. 

 

 

 

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Judo organizowane przez 16 Pomorską Dywizję Zmechanizowaną odbywają się w Elblągu po raz piąty. Areną zmagań judoków jest hala sportowo-widowiskowa przy al. Grunwaldzkiej. 

 

 

 

Poziom przygotowania zawodników do tych mistrzostw z każdym rokiem wzrasta. Walki kwalifikacyjne pokazały, że w tym roku jesteście wyjątkowo dobrze przygotowani, co świadczy o tym, że możemy liczyć na wspaniałe wyniki

 

 

- mówił podczas uroczystego otwarcia imprezy gen. bryg. Dariusz Kosowski, zastępca dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

 

 

 

Udział w Mistrzostwach bierze 135 zawodników z różnych jednostek i uczelni wojskowych. - Mamy tu reprezentacje wszystkich rodzajów sił zbrojnych w Wojsku Polskim - dodaje st. chor. sztab. Wiesław Komoszewski z Sekcji Wychowania i sportu dowództwa 16 PDZ.

 

 

 

Trzydniowa impreza potrwa do 6 czerwca. Dziś, 4 czerwca odbywają się indywidualne zmagania kobiet i mężczyzn o medale. Przed nami jeszcze rywalizacja drużynowa. Turniej drużyn odbędzie się jutro (5 czerwca). Na 6 czerwca zaplanowano wspólny trening zawodników z Waldemarem Legieniem, dwukrotny mistrz olimpijski w judo oraz ceremonię zakończenie Mistrzostw.

 

 

 

Sport, w tym również sporty walki i judo, jest ważny dla żołnierzy. Kształtuje charakter, wyzwalają ducha walki. W judo trzeba mieć silny charakter, aby wygrywać. Cieszy nas, że poziom Mistrzostw z roku na rok jest coraz wyższy. Potwierdzają to sędziowie rangi europejskiej, którzy sędziują te zawody. Twierdzą, że zawodnicy na Mistrzostwach Wojska Polskiego w Judo prezentują poziom, który jest na mistrzostwach Polski, a nawet wyższy

 

 

- mówi dodaje st. chor. sztab. Wiesław Komoszewski.

 


 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / Elbląg: Żołnierze walczą na tatami. Trwają Mistrzostwa Wojska Polskiego w Judo ( zdjęć 40 )
Dodano: 2024-06-04 | Fot. Agnieszka Klatt

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.