Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lipca, Poniedziałek, Andrzej, Wiktor, Daniel

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

"W centrum zainteresowania stawiamy dziecko". Podwójny jubileusz SOS-W nr 2 (zobacz zdjęcia)

24.05.2024, 18:44:00
"W centrum zainteresowania stawiamy dziecko". Podwójny jubileusz SOS-W nr 2 (zobacz zdjęcia)
Fot. Agnieszka Klatt

Wczoraj i dziś Ośrodek w najważniejszym aspekcie jest taki sam, w centrum zainteresowania stawiamy dziecko, jego potrzeby, rozwój, na czoło wysuwając szacunek i podmiotowość ponadczasowej relacji - mówiła Krystyna Miezio – Rozmiarek, dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu. Placówka świętowała dziś (24 maja) 70-lecie działalności. Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia.

 

 


Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu w tym roku świętuje podwójny jubileusz - 70-lecia działalności oraz 45-lecie nadania imienia Janusza Korczaka. Uroczyste obchody odbyły się dziś, 24 maja w Bibliotece Elbląskiej.

 

 

 

Niezmiennie od 45 lat pochylamy się nad ponadczasową pedagogiką Janusza Korczaka. O naszym patronie mówiono: ujął w dłonie jak ptaka, sekret żywego dzieciństwa. Jego koncepcje wychowawcze są dla nas źródłem inspiracji, a wyjątkowe podejście do dziecka stanowi fundament pracy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. (...) Placówka w szczególny sposób zauważa potrzebę indywidualnego podejścia do każdego dziecka, z obowiązkowym diagnozowaniem i poznawaniem jego świata przez towarzyszących mu dorosłych. Kierunek naszej codziennej pracy pedagogicznej jasno wyrażają słowa Janusza Korczaka: "Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może". Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować dziecko, ucznia, wychowanka do tego, co najważniejsze, do samodzielności, samoświadomego uczestnictwa w życiu społecznym, do umiejętności decydowania i wyborów

- mówiła Krystyna Miezio – Rozmiarek, dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, funkcję tę pełni od 2003 roku.

 

 

 

Inspirację wyjątkowym patronem widać było również podczas jubileuszowej uroczystości. Rozpoczęła się ona przedstawieniem zatytułowanym "Pod skrzydłami Janusza Korczaka" w wykonaniu dzieci i pracowników Ośrodka.

 

 

 

Podwójny jubileuszy SOS-W nr 2 w Elblągu świętował w gronie przyjaciół. Takich tłumów w sali św. Ducha nie było dawno. Udział w wydarzeniu, oprócz obecnych i byłych pracowników Ośrodka, uczniów i absolwentów, wzięli również: samorządowcy, przedstawiciele instytucji, służb mundurowych, zaprzyjaźnionych szkół i organizacji pozarządowych. Podczas wydarzenia nie zabrakło więc podziękowań, życzeń i okazji do wspomnień.

 

 

 

Zwracam się do społeczności ośrodka, pani dyrektor, pracowników, dzieci i młodzieży, robicie świetną robotę. Miarą tego jest występ, który widzieliśmy przed chwilą. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Wierzcie państwo, ja na tej sali nie raz byłem i rzadko, kiedy gromadzi tyle osób. To są przyjaciele ośrodka. To kolejna miara waszej dobrej pracy i sukcesu. Gratuluję

- mówił Michał Missan, wiceprezydent Elbląga.

 

 

 

"Dwójka" otacza opieką, edukuje i przygotowuje do życia dzieci i młodzież z Elbląga i okolic. Ośrodek to przedszkole, szkoła podstawowa ze świetlicą, a także grupy wychowawcze z całodobową opieką. To miejsce szczególne. - Miejsce ze zwartą społecznością pracowników, uczniów i ich rodziców. Placówka, dla której edukacja i wychowanie jest procesem twórczym. Dlatego też ustawicznie poszukujemy własnych, skutecznych metod i form oddziaływania. Niezmiennie od lat chlubimy się wspaniałymi nauczycielami, którzy z pasją i zaangażowaniem wprowadzają dzieci w świat wiedzy. To rzecznicy praw dziecka. Empatyczni, twórczy, zaangażowani, realizatorzy wielu wartościowych, pod względem edukacyjnym i wychowawczym projektów - podkreślała dyrektorka placówki.

 

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / Pod Skrzydłami Janusza Korczaka ( zdjęć 60 )
Dodano: 2024-05-24 | Fot. Agnieszka Klatt

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.