Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Maja, Czwartek, Iwona, Michal, Dezyriusz

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Zamknięcie odlewni GE Power jest nieuniknione? Blisko 170 osób może stracić pracę

20.04.2024, 13:20:00
Zamknięcie odlewni GE Power jest nieuniknione? Blisko 170 osób może stracić pracę

Blisko 170 pracowników Odlewni stali w Elblągu w ciągu niespełna roku może stracić pracę. Firma GE Power właśnie powiadomiła lokalny urząd pracy o planowanym zwolnieniu grupowym. 

 

 

 


Pierwsze niepokojące informacje w sprawie planowanej likwidacji Odlewni stali w Elblągu pojawiły się na początku tego roku. Wtedy GE Power, na pytania redakcji, potwierdził, że rozpoczął się proces informacyjno-konsultacyjny z udziałem przedstawicieli pracowników na temat projektu zamknięcia Odlewni w Elblągu. - Biorąc pod uwagę niestabilne warunki rynkowe, z jakimi mierzy się firma GE Vernova, analizowane są różne możliwości zapewniające długotrwały zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa i jego pracowników - przekonywał wtedy koncern w oświadczeniu nadesłanym do redakcji przez Patryka Wojcieszka z 24/7Communication. 

 

 


Wszystko wskazuje na to, że zarówno likwidacja zakładu, jak i utrata pracy przez wielu elblążan są jak najbardziej realne. W kwietniu GE Power powiadomił Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu o planowanych zwolnieniach. 

 

 

 

Do urzędu trafiło zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w odlewni. Ma ono objąć maksymalnie 166 osób. W tej chwili trudno powiedzieć, ile z tych osób rzeczywiście zarejestruje się u nas, jako bezrobotni. Część z nich może znaleźć do tego czasu inną pracę. Wiadomo również, że w tej grupie są osoby z uprawnieniami emerytalnymi, które mogą po prostu przejść na emeryturę. Cały proces ma się rozpocząć w lipcu tego roku i potrwać do 31 marca 2025 roku

 

 

- mówi Katarzyna Piasecka, kierownik Działu Pośrednictwa i Poradnictwa Zawodowego PUP w Elblągu.

 

 

 

Jak informuje Katarzyna Piasecka, zawiadomienie do PUP trafiło jeszcze przed uzgodnieniami z organizacjami związkowymi. Przedstawicielka PUP zapewnia jednak, że urząd jest w kontakcie z GE Power. - Ze swojej strony zaproponowaliśmy zorganizowanie spotkania dla pracowników, podczas którego moglibyśmy m.in. przedstawić im naszą ofertę - dodaje.

 

 


O planach zamknięcia zakładu informują również media ogólnopolskie. Jak przypomina tvn24.pl Odlewnia stali w Elblągu zakończy swoją działalność po 76 latach funkcjonowania.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.