Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Lutego, Środa, Eleonora, Feliks, Kiejstus

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

GE zamknie odlewnię w Elblągu. Pracę straci wiele osób?

20.01.2024, 11:19:00
GE zamknie odlewnię w Elblągu. Pracę straci wiele osób?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

General Electric planuje zamknięcie Odlewni w Elblągu. To oznacza zwolnienia pracowników? Na razie GE nie informuje, ile osób miałoby stracić pracę. Cały proces ma potrwać dwa lata.

 

 

 

O tym, że GE planuje ograniczenie części działalności w Elblągu, pracownicy dowiedzieli się wczoraj. - W dniu 18 stycznia rozpoczął się proces informacyjno-konsultacyjny z udziałem przedstawicieli pracowników Pracodawcy GE Power sp. z o.o. w Warszawie na temat projektu zamknięcia Odlewni w Elblągu do końca marca 2025 roku - czytamy w komunikacie spółki.

 

 

 

Biorąc pod uwagę niestabilne warunki rynkowe, z jakimi mierzy się firma GE Vernova, analizowane są różne możliwości zapewniające długotrwały zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa i jego pracowników

 

- wyjaśnia koncern w oświadczeniu nadesłanym do redakcji przez Patryka Wojcieszka z 24/7Communication.

 

 

 

 

O GE pisaliśmy już w 2022 roku. Wtedy planowano restrukturyzację w działającej również w Elblągu spółce GE Steam Power, co miało skutkować zwolnieniem ponad 130 pracowników. Rok wcześniej roku GE Power przeprowadziła podobną restrukturyzację w elbląskiej odlewni. Wtedy firma poinformowała o konieczności zwolnienia ok. 30 osób, co miało być spowodowane spadkiem popytu na turbiny parowe do elektrowni węglowych oraz mniejsze zapotrzebowanie na kadłuby żeliwne NP i brak zapotrzebowania na kadłuby SP. Nie wiemy, ile osób straci pracę w wyniku zamknięcia odlewni w 2025 roku. Na to pytanie nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Do tematu wrócimy.

 

 

 

 

Ze względu na istniejące wyzwania, opracowano projekt zamknięcia Odlewni w Elblągu i rozpoczęto proces informacyjno-konsultacyjny z przedstawicielami pracowników, zgodnie z wymogami prawnymi. Projekt ten nie dotyczy pozostałej części Zakładu Produkcji Turbin ani innych obszarów działalności firmy w Elblągu. Do czasu zakończenia wymaganych konsultacji nie zostaną podjęte żadne ostateczne decyzje

 

 

- informuje teraz GE.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.