Podczas kampanii wyborczej różne ugrupowania opozycyjne używają hasła „Nie śpij, bo cię przegłosują”. Partia rządząca popiera inną kampanię profrekwencyjną „Głosujesz, decydujesz”. Dlaczego na Bramie Targowej od ponad tygodnia wyświetlane jest tylko jedno z tych haseł?
Hasło "Nie śpij, bo cię przegłosują" podczas kampanii wyborczej promują politycy Koalicji Obywatelskiej. Na stronie niespij.pl czytamy: „Minęły 34 lata, a hasło "Nie śpij, bo cię przegłosują" z wyborów, które 4 czerwca 1989 roku zmieniły bieg historii Polski, a w konsekwencji również innych krajów oddzielonych od wolnego świata żelazną kurtyną, nic nie straciło na aktualności. Frekwencji w pełni wolnych i demokratycznych wyborach parlamentarnych nie udało nam się w Polsce pobić od ponad 100 lat. W 1919 roku wyniosła ponad 70 proc. W niektórych okręgach przekraczała nawet 90 proc., a w żadnym z nich nie spadła poniżej 60 proc. W 1989 roku głosowało niewiele ponad 62 proc. obywatelek i obywateli. Potem w zasadzie było już tylko gorzej.”
Politycy Prawa i Sprawiedliwości wspierają Inicjatywę Fundacji Klubów Gazety Polskiej pod hasłem "Głosujesz, decydujesz". Zachęca ona do wzięcia udziału w referendum, które odbędzie się 15 października, równocześnie z wyborami parlamentarnymi. W referendum Polacy odpowiedzą („TAK” lub „NIE”) na cztery pytania: Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?, Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn? Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?
Iluminacje świetlne na Bramie Targowej w Elblągu miały swoją premierę podczas Świątecznych Spotkań Elblążan w 2018 r. Miały mieć charakter okolicznościowy, a tematyczne slajdy wyświetlane były przy okazji obchodów Świąt Państwowych, Religijnych, jak również Miejskich. W czasie czerwcowych Dni Elbląga na Bramie Targowej został wyświetlony Herb naszego Miasta, a podczas Wielkanocy pisanki.
Od 29 września na Bramie Targowej wieczorami wyświetlane jest hasło "Nie śpij, bo cię przegłosują". Czy to miejsce na tego rodzaju oświadczenia? Jeśli tak, to dlaczego elblążanie nie są również zachęcani do wzięcia udziału w referendum?
Pytania w tej sprawie wysłaliśmy w poniedziałek (2.10.) do biura prasowego UM w Elblągu. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
O komentarz zwróciliśmy się też do Wiceministra Aktywów Państwowych Andrzej Śliwki, który kandyduje z listy PiS w okręgu elbląskim.
Komentarz "Nie śpij...": Wydaje mi się, że Pan Prezydent Wróblewski wykazał się choć raz godną zauważenia samokrytyką, choć nieco się pospieszył, bo do wyborów samorządowych zostało jeszcze blisko pół roku. Myślę, że ten napis powinien być tym częściej wyświetlany im bliżej będzie właśnie tych wyborów. Polacy w 2015 i 2019 roku pokazali Platformie i PSL-owi, co myślą o ich rządach, a Prawo i Sprawiedliwość do dziś cieszy się najwyższym poparciem wśród mieszkańców naszego kraju. Będziemy dalej spotykać się i rozmawiać z mieszkańcami przez cały czas trwania następnej kadencji, a nie, jak mają to w zwyczaju ludzie Tuska i Kosiniaka, jedynie w okresie wyborczym
– mówił Andrzej Śliwka.
Co na ten temat sądzą nasi czytelnicy? Czy na Bramie Targowej powinny być wyświetlane hasła promujące różne akcje?
KJ
Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.
Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com
W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.
Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.