Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

1 Grudnia, Piątek, Natalia, Blanka, Eligiusz

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Maszyniści chcieli 800 zł podwyżki. "W wyniku braku zgody podejmują decyzję o przeprowadzeniu bezterminowego strajku"

27.09.2023, 12:27:00
Maszyniści chcieli 800 zł podwyżki. "W wyniku braku zgody podejmują decyzję o przeprowadzeniu bezterminowego strajku"
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Za dwa tygodnie rozpocznie się bezterminowy strajk grupy maszynistów. Oznacza to, że od 10 października pociągi Polregio nie wyjadą w trasy m.in w województwie warmińsko-mazurskim.  Czy aby na pewno będzie to dotyczyć również Elbląga?


 

Strajk na obszarze województw zachodniopomorskiego i warmińsko – mazurskiego rozpocznie się w dniu 10 października 2023 r. od godziny 0.01

 

– poinformował Leszek Ziętek, przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów w Polsce.Powodem strajku jest brak porozumienia w sprawie podwyżki wynagrodzeń dla pracowników województwa zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Związkowcy domagają się, aby każdy pracownik otrzymał 800 zł podwyżki do uposażenia zasadniczego.


- W wyniku braku zgody Urzędów Marszałkowskich na sfinansowanie tej podwyżki, Związki Zawodowe będące stroną sporu zbiorowego w Spółce POLREGIO S.A., podejmują decyzję o przeprowadzeniu bezterminowego strajku w wyżej wymienionych Zakładach – stwierdził Leszek Ziętek.


Negocjacje w tej sprawie trwają od kilku lat. Ostatecznie podwyżki otrzymają pracownicy wszystkich zakładów Polregio oprócz tych pracujących w zakładach woj. warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.


Leszek Ziętek wyjaśnia, że pociągi, które będą w drodze po godzinie rozpoczęcia strajku zostaną doprowadzone do stacji docelowych.


W Elblągu połączenia tej spółki realizowane są przez Pomorski Zakład Polregio. Oznacza to, że będą one realizowane bez przeszkód.


Warto również dodać, że w strajku nie wezmą udział pracownicy innych spółek kolejowych.

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.