Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lipca, Poniedziałek, Andrzej, Wiktor, Daniel

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Rozbity gang tytoniowy

17.09.2023, 19:10:00
Rozbity gang tytoniowy
Fot. W-MOSG

Funkcjonariusze W-MOSG i NwOSG oraz CBŚP i KAS rozbili gang tytoniowy. Zlikwidowali krajalnię tytoniu. Przejęli ponad 14 ton krajanki i ponad 15 mln sztuk papierosów. Zatrzymano 5 osób, którym Prokurator Okręgowy z PR w Ostrołęce przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nabywaniem, przechowywaniem i sprzedażą wyrobów akcyzowych.

 

 

 

Mundurowi 2 sierpnia jednocześnie na dwóch posesjach w powiecie ostrowskim zabezpieczyli nielegalne papierosy i susz tytoniowy. 5 mężczyzn wpadło na gorącym uczynku podczas przeładunku nielegalnych towarów.

 

 

 

Na pierwszej posesji zabezpieczono susz tytoniowy, krajalnię i maszyny do produkcji papierosów. W trakcie działań na drugiej posesji funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi W-MOSG wspólnie z policjantami Zarządu w Radomiu CBŚP i funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wpierani przez Wydział Zabezpieczenia Działań W-MOSG i NwOSG zatrzymali podczas rozładunku tirów 5 Polaków. Okazało się, że 4 samochody ciężarowe są po brzegi wyładowane krajanką tytoniową. W 5 tirze znajdowały się papierosy przemycone z Litwy. Ponadto w samochodzie były również palety w metalowych obudowach, a w nich „lewa fajka”.

 

 

 

Na dwóch posesjach zabezpieczono towary bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 18 mln zł. Przeszukano ich mieszkania i zabezpieczono środki finansowe w wysokości 8,5 tys. zł oraz 2 tys. euro. U jednego z podejrzanych ujawniono prawie 200 sztuk amunicji myśliwskiej i sportowej. Ponadto, 21 sierpnia funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG zatrzymali do sprawy podejrzane pojazdy (ingerencja w pole numerowe VIN). Zabezpieczony został samochód marki Renault Master o szacunkowej wartości 75 tys. zł i naczepa warta 17 tys. zł.

 

 

 

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego w wieku 25-55 lat usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przemytem towarów akcyzowych. Grozi im do 5 lat więzienia. 

  

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz

Rzecznik Prasowy
Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.