Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

27 Września, Środa, Damian, Wincenty, Kosma

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

50 Procent – milcząca większość - Polska Nowa Siła

15.09.2023, 10:40:00
 50 Procent – milcząca większość - Polska Nowa Siła

Milcząca większość. Polska jest w procedurze wyborczej, której finał może dać nowy początek w życiu Narodu lub utrwali na lata brudny bezwartościowy podział polityczny. Zbawienną siłą sprawczą mogą być obywatele dotąd nieobecni w wyborach, milcząca większość, dająca ciche przyzwolenie wszelkiej maści szubrawcom, oszołomom, nawiedzonym i wyrafinowanym cynikom, na robienie brudnej polityki podziałów, szyderstw, wykluczenia i budowania osobistych fortun z publicznych pieniędzy.

 

 

Kim jest milcząca większość? Najkrócej rzecz ujmując to obywatele najbardziej niezależni, znający swoją wartość, nie roszczeniowi, służący Polsce bez rozgłosu, wspierający Ojczyznę finansową wartością dodaną, kreatywni i radzący sobie w życiu, mimo opresji jakie państwo brudnej polityki na nich nakłada. To ludzie wrażliwi, uczciwi, idący prostą drogą wyznający prostą zasadę – tak znaczy tak, nie znaczy nie. Najwyższy czas aby dla dobra Polski, zmierzyli się z patologicznym światem polskiej polityki.  Jak mogą to zrobić ? - wziąć udział w Referendum a nie brać działu w Wyborach. Jeśli w referendum, które jest stanowiącym aktem bezpośredniej władzy Narodu, weźmie udział 90 % obywateli a w wyborach  pośrednich 45%, to będzie to oznaczać, że my Naród nie wyraziliśmy zgody na rządy  ludzi wybranych z szemranych list partyjnych. Taki wynik musi rozpocząć proces zmiany ordynacji wyborczej i oparcie jej na demokracji bezpośredniej, w jednomandatowych okręgach wyborczych, gdzie obywatel wybiera obywatela, którego zna a nie  partyjną listę kolesi.

 


Weź udział w Referendum

 

 

    Jak cyniczna potrafi być polityka możemy dzisiaj obserwować na żywo w odniesieniu do konstytucyjnie umocowanej instytucji Referendum. Gdy obywatele zbiorą wymaganą ustawą liczbę pół miliona podpisów aby przeprowadzić Referendum w ważnej dla Polaków sprawie, politycy wrzucają te podpisy do niszczarki. W wolnej Polsce po 1989 nie przeprowadzono ani jednego Referendum z inicjatywy obywateli  a było tych inicjatyw co najmniej kilka, pod którymi zebrano ponad siedem milionów podpisów. To pokazuje skalę pogardy polityków do inicjatyw obywatelskich. Dlaczego? Dlatego, że Referendum ma moc stanowiącą i wiąże każdą władzę do wypełnienia woli obywateli.  Tylko Referendum wypełnia  w stu procentach prawo Narodu do sprawowania władzy bezpośrednio, co jest zapisane w art. 4 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Skorzystajmy z tego prawa w Referendum rozpisanym na 15 października 2023 roku. Bez znaczenia jest fakt, że zostało ono rozpisane koniunkturalnie, z wyrachowania i chęci osiągnięcia korzyści politycznej. Weźmy udział w Referendum by zabezpieczyć nasze prawa wiążąco, by przerwać cyniczny bełkot polityczny.

 

 

Nie bierz udziału w Wyborach

 


Trudno znaleźć osobę, która nie narzekałaby na polskich polityków. Wielkie, średnie i małe afery oburzają opinię publiczną. Gdy przychodzi do wyborów, to od kilkunastu lat w  Sejmie i Senacie pojawiają się w różnych konfiguracjach ci sami ludzie, kojarzeni z różnymi patologicznymi zachowaniami. Stąd ponad 40% obywateli nie bierze udziału w wyborach – nie korzysta z zapisanego w art. 62 konstytucji prawa do udziału w referendum i prawa wybierania posłów i senatorów. Czy ponad 40% dorosłych Polek i Polaków sprzeciwia się zapisanemu w art. 82 konstytucji obowiązkowi wierności Rzeczpospolitej Polskiej oraz troski o dobro wspólne, bo taką troską o dobro wspólne jest wybór posłów i senatorów jako najlepszych z najlepszych przedstawicieli Narodu? Czy może ponad 40% obywateli nie chce wybierać gorszych bo ordynacja wyborcza nie pozwala wybierać najlepszych?


    Wszystkie ugrupowania polityczne od prawa do lewa, finansowane z naszych pieniędzy, powołują się na wartości, godność, szacunek i solidarność – deklarują wolę słuchania i dialogu społecznego. Czas tworzenia partyjnych list wyborczych pokazał jednak zupełnie co innego. Na naszych oczach odbywał się handel zepsuciem,  polityczną zgnilizną, transfery szubrawców  i zrzuty spadochroniarzy. Te działania przybrały takie rozmiary, że     na listach znaleźli się kandydaci z niegodną przeszłością, z wyrokami za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, stojący pod zarzutami kradzieży, łapownictwa, korupcji, oszustwach na ludziach śmiertelnie chorych. Powstały brudne listy nasączone ludźmi którzy nie powinni się na nich znaleźć, najgorszych z najgorszych wymieszano z ludźmi uczciwymi.  To najbrudniejsze ciemne listy kandydatów od ponad trzydziestu lat. Każdy kto głosuje na te listy wspiera podły, chory, cyniczny do szpiku, oligarchiczny system wyborczy. Bo nawet jeśli głosujesz na kandydata godnego zaufania, to również wspierasz zło do tej listy podpięte.  

 

 

Sprzyjająca okoliczność  -  Referendum i Wybory Parlamentarne w tym samym dniu

 

 

Najczęściej nową historię tworzą zbiegi okoliczności. Dla milczącej większości, dla Polskiej Nowej Siły nadszedł taki właśnie dzień. Z pełną świadomością możemy się upomnieć w tym dniu o nową, uczciwą, transparentną i sprawiedliwą ordynację wyborczą. Możemy się upomnieć o nową ordynację wyborczą w sposób najbardziej demokratyczny – poprzez udział w Referendum i odmowę udziału w toksycznych nierównych Wyborach. Możemy się upomnieć jak na obywateli światłych przystało – inteligentnie, kulturalnie, z poszanowaniem prawa,  bez burd i hałaśliwych manifestacji ulicznych, bo już sam fakt odmowy udziału w brudnych wyborach będzie manifestacją w formacie międzynarodowym.  Jeśli sprawimy, że w Referendum weźmie udział dwa razy więcej obywateli niż w Wyborach, to tego wyniku nie będzie można pominąć milczeniem. Realnie jest taka możliwość teraz  - drugiej możliwości długo nie będzie. Do wyborów tradycyjnie pójdzie twardy elektorat partii politycznych, który w dużej części weźmie też udział w Referendum – to będzie około 35 % uprawnionych do głosowania. Jeżeli obudzi się milcząca większość - a jest nas ponad 50 % uprawnionych do głosowania – to uzyskamy wynik lepszy od wszystkich partii politycznych razem wziętych. Taki wynik przywróci Polkom i Polakom nadzieję i wiarę w sens demokratycznych wyborów, że przyjazna obywatelom Polska Nowa Siła uczyni wybory świętem demokracji bezpośredniej, gdzie w małym okręgu wyborczym wygra wybory jeden z nas – najlepszy. Zróbmy to dla Polski – dla przyszłych Pokoleń.


                                                                                                                                             

   Stefan Rembelski

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.