Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

16 Czerwca, Niedziela, Alina, Aneta, Justyna

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

35 lat Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Za nami gala jubileuszowa (zdjęcia)

10.09.2023, 09:00:00
35 lat Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Za nami gala jubileuszowa (zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich

35 lat minęło jak jeden dzień, ale za to, jaki to był dzień. Wypełniony dziećmi, które urodziły się w naszym szpitalu, rodzicami witającymi je na świecie, setkami tysięcy leczonych u nas pacjentów i niepokojącymi się o ich los bliskimi. Na ten dzień składa się tysiące historii zatrudnionych tutaj ludzi, którzy kreują nową rzeczywistość, której fundamentem jest nowoczesne podejście do pacjenta i metod leczenia - mówiła Elżbieta Gelert dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, dziś (8 września) podczas 35-lecia placówki. Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia.

 

 

 

 

Różne były koleje losu. Obok sukcesów i radości zdarzały się niepowodzenia i niewykorzystane szanse, ale od samego początku naszemu szpitalnemu środowisku towarzyszyło przekonanie, że musimy i chcemy się rozwijać, bo mamy wspólny cel. Tym celem zawsze był i jest pacjent

 

- dodała dyrektorka.

 

 

 

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu to jeden z najlepszych i największych szpitali w regionie. Rocznie leczonych jest tutaj około 35 tys. pacjentów, udzielanych jest ponad 60 tys. porad specjalistycznych i wykonywanych ponad 15 tys. zabiegów. Obecnie to również największy pracodawca w Elblągu, który zatrudnia 1638 osób - 352 lekarki i lekarzy oraz 687 pielęgniarek i położnych.

 

 

 

W 1991 roku leczyliśmy średnio ok. 13,5 tys. pacjentów rocznie, a zatrudnionych było ok. 1800 pracowników, w tym 188 lekarzy, 660 pielęgniarek i położnych. Zabiegów operacyjnych wykonywaliśmy rocznie ok. 5 tys. Te dane pokazują, jak kolosalna zmiana dokonała się przez te lata. Zmiana, która wymagała przede wszystkim współpracy wielu ludzi, podmiotów i sprawnego zarządzania

 

 

- podkreśliła Elżbieta Gelert, która zarządza szpitalem od 1998 roku.

 

 

 

Dziś (8 września) Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu świętował 35-lecia swojego istnienia. Jubileuszowe obchody odbyły się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Udział w uroczystej Gali, oprócz obecnych i byłych pracowników szpitala, wzięli również zaproszeni goście, wśród nich m.in.: parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy instytucji i wielu zaprzyjaźnionych ze szpitalem placówek służby zdrowia. Były więc kwiaty i życzenia, a także wspomnienia wyjątkowej historii placówki i ludzi, którzy stoją za jej sukcesem.

 

 

 

Pierwszych pacjentów szpital przy ul. Królewieckiej zaczął przyjmować w 1988 roku. Jednak historia placówki sięga lat 70. XX wieku. - Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego miało miejsce w lutym 1975 roku - Elżbieta Gelert przypominała początki szpitala. - Dyrektorem szpitala w budowie został dr Hieronim Wagner. Od 1977 roku placówką kierował dr Jerzy Litwin łącznie z naczelną pielęgniarką szpitala Krystyną Rakowską oraz dyrektorem ds. ekonomiczno-finansowych Bronisławem Waldemarem Zimnochem. To właśnie na ich barkach spoczął trud uzyskania dla nowopowstałej placówki kadr lekarskich, pielęgniarskich, technicznych. Pierwsze, w 1986 roku, uruchomione zostały poradnie specjalistyczne, w 1988 roku szpital rozpoczął działalność - na początek zostało uruchomionych czternaście oddziałów szpitalnych i blok operacyjny.

 

 

 


Obecnie szpital przy ul. Królewieckiej świadczy kompleksowe usługi medyczne w zakresie opieki stacjonarnej, ambulatoryjnej, pomocy doraźnej, ratownictwa medycznego oraz diagnostyki i rehabilitacji. Dysponuje blisko 600 łóżkami w 22 oddziałach.

 

 

 

Dziś śmiało możemy powiedzieć, że Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu jest nowoczesną i dobrze wyposażoną placówką medyczną, konkurencyjną w stosunku do innych i często wybieraną nie tylko przez mieszkańców naszego powiatu, ale również osoby z ościennych powiatów i województwa warmińsko-mazurskiego

 

 

- dodała dyrektorka.

 

 

 

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / 35 lat Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Za nami gala jubileuszowa ( zdjęć 72 )
Dodano: 2023-09-09 | Fot Paweł Friedrich

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.