35 lat minęło jak jeden dzień, ale za to, jaki to był dzień. Wypełniony dziećmi, które urodziły się w naszym szpitalu, rodzicami witającymi je na świecie, setkami tysięcy leczonych u nas pacjentów i niepokojącymi się o ich los bliskimi. Na ten dzień składa się tysiące historii zatrudnionych tutaj ludzi, którzy kreują nową rzeczywistość, której fundamentem jest nowoczesne podejście do pacjenta i metod leczenia - mówiła Elżbieta Gelert dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, dziś (8 września) podczas 35-lecia placówki. Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia.
Różne były koleje losu. Obok sukcesów i radości zdarzały się niepowodzenia i niewykorzystane szanse, ale od samego początku naszemu szpitalnemu środowisku towarzyszyło przekonanie, że musimy i chcemy się rozwijać, bo mamy wspólny cel. Tym celem zawsze był i jest pacjent
- dodała dyrektorka.
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu to jeden z najlepszych i największych szpitali w regionie. Rocznie leczonych jest tutaj około 35 tys. pacjentów, udzielanych jest ponad 60 tys. porad specjalistycznych i wykonywanych ponad 15 tys. zabiegów. Obecnie to również największy pracodawca w Elblągu, który zatrudnia 1638 osób - 352 lekarki i lekarzy oraz 687 pielęgniarek i położnych.
W 1991 roku leczyliśmy średnio ok. 13,5 tys. pacjentów rocznie, a zatrudnionych było ok. 1800 pracowników, w tym 188 lekarzy, 660 pielęgniarek i położnych. Zabiegów operacyjnych wykonywaliśmy rocznie ok. 5 tys. Te dane pokazują, jak kolosalna zmiana dokonała się przez te lata. Zmiana, która wymagała przede wszystkim współpracy wielu ludzi, podmiotów i sprawnego zarządzania
- podkreśliła Elżbieta Gelert, która zarządza szpitalem od 1998 roku.
Dziś (8 września) Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu świętował 35-lecia swojego istnienia. Jubileuszowe obchody odbyły się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Udział w uroczystej Gali, oprócz obecnych i byłych pracowników szpitala, wzięli również zaproszeni goście, wśród nich m.in.: parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy instytucji i wielu zaprzyjaźnionych ze szpitalem placówek służby zdrowia. Były więc kwiaty i życzenia, a także wspomnienia wyjątkowej historii placówki i ludzi, którzy stoją za jej sukcesem.
Pierwszych pacjentów szpital przy ul. Królewieckiej zaczął przyjmować w 1988 roku. Jednak historia placówki sięga lat 70. XX wieku. - Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego miało miejsce w lutym 1975 roku - Elżbieta Gelert przypominała początki szpitala. - Dyrektorem szpitala w budowie został dr Hieronim Wagner. Od 1977 roku placówką kierował dr Jerzy Litwin łącznie z naczelną pielęgniarką szpitala Krystyną Rakowską oraz dyrektorem ds. ekonomiczno-finansowych Bronisławem Waldemarem Zimnochem. To właśnie na ich barkach spoczął trud uzyskania dla nowopowstałej placówki kadr lekarskich, pielęgniarskich, technicznych. Pierwsze, w 1986 roku, uruchomione zostały poradnie specjalistyczne, w 1988 roku szpital rozpoczął działalność - na początek zostało uruchomionych czternaście oddziałów szpitalnych i blok operacyjny.
Obecnie szpital przy ul. Królewieckiej świadczy kompleksowe usługi medyczne w zakresie opieki stacjonarnej, ambulatoryjnej, pomocy doraźnej, ratownictwa medycznego oraz diagnostyki i rehabilitacji. Dysponuje blisko 600 łóżkami w 22 oddziałach.
Dziś śmiało możemy powiedzieć, że Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu jest nowoczesną i dobrze wyposażoną placówką medyczną, konkurencyjną w stosunku do innych i często wybieraną nie tylko przez mieszkańców naszego powiatu, ale również osoby z ościennych powiatów i województwa warmińsko-mazurskiego
- dodała dyrektorka.
NJ
Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.
Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com
W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.
Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.