Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

27 Września, Środa, Damian, Wincenty, Kosma

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Narodowe Czytanie w Elblągu. Tym razem "Nad Niemnem" (zobacz zdjęcia)

09.09.2023, 15:43:00
Narodowe Czytanie w Elblągu. Tym razem "Nad Niemnem" (zobacz zdjęcia)
Fot. Agnieszka Klatt

Elbląg w niecodzienny sposób przyłączył się do Narodowego Czytania 2023. Nauczyciel historii Piotr Imiołczyk, razem z uczniami z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, zaprosił dziś (9 września) elblążan do wspólnego czytania i udziału w inscenizacji historycznej z czasów powstania styczniowego. Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia.

 Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Lekturą obowiązkową podczas tegorocznej akcji Narodowe Czytanie jest "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. To jedna z najbardziej znanych powieści tej pisarki, ukazała się w 1888 roku i jest uznawana za jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę powstania styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku. Tegoroczne wspólne czytanie odbywa się w sobotę (9 września) w wielu miejscach w całym kraju. W Elblągu odbyło się przed Bramą Targową. Nauczyciel historii Piotr Imiołczyk i uczniowie ZSZ nr 1 w Elblągu zaprezentowali inscenizacje historyczne. Do udziału w odgrywaniu scenek z czasów powstania zaproszono również elblążan.

 Zobacz galerię zdjęć z Narodowego Czytania w Elblągu.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.