Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Listopada, Sobota, Adela, Felicyta, Klemens

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląski teatr pod nowymi rządami. Pierwsze wyzwanie to zakończenie przedłużającej się rozbudowy

08.09.2023, 09:15:00
Elbląski teatr pod nowymi rządami. Pierwsze wyzwanie to zakończenie przedłużającej się rozbudowy
Fot. Paweł Friedrich

Paweł Kleszcz objął stanowisko dyrektora Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Zastąpił Mirosława Siedlera, który pełnił tę funkcję przez ostatnie 20 lat. Nowy szef elbląskiej sceny dziś (7 września) podzielił się swoimi planami na przyszłość.

 

 

 

Jestem na początku drogi dyrektorskiej. Wszystko, co tutaj robię, jest jeszcze elementem obserwacji, sprawdzania możliwości tego miejsca, ale wierzę, że to będzie teatr z takimi scenami, przestrzeniami, które będą zaskakiwały nie tylko elblążan, ale też publiczność, która będzie do nas walić drzwiami i oknami z całej Polski
 
 
 
- podkreślił Paweł Kleszcz w czwartek, 7 września podczas konferencji prasowej.
 
 
 
 
 
Na pytanie dziennikarzy, czym teatr pod jego rządami będzie się różnił od instytucji prowadzonej przez Mirosława Siedlera, Paweł Kleszcz powiedział: Po pierwsze zupełnie innym repertuarem, który nie mógł być zrealizowany na dużej scenie, która wymaga, aby realizacje były widowiskowe. Bardzo trudno byłoby zaprosić monodram na tę scenę, no, chyba że byłby to Łomnicki czy Peszek".
 
 
 
 
Teatr będzie ciągłością teatru, który tutaj był, z rozwinięciem tego, co będziemy mogli pokazać w pięknej, niezwykłej przestrzeni, która wręcz składania do poszukiwań teatralnych
 
- dodał.
 
 
 
 
Realizacja planów nowego dyrektora możliwa będzie więc dopiero po ukończeniu modernizacji i rozbudowy siedziby instytucji. Inwestycja trwa już ponad dwa lata. W jej efekcie teatr ma m.in. zyskać oddzielnego wejścia od strony ul. Teatralnej, większą scenę kameralną, sale edukacji teatralnej i prób. Prace miały się zakończyć w czerwcu tego roku. To jednak się nie udało.
 
 
 
 
Budowa trochę się przeciągnęła, w tej chwili naliczane są już za to kary umowne. Teraz wykonawca zobowiązał się, że "w wariancie pesymistycznym" do końca października zakończy swoje działania. Będą oczywiście jeszcze odbiory, urządzanie, jest jednak nadzieja, że wejdziemy do rozbudowanego teatru z początkiem roku
 
 
- mówił Paweł Kleszcz.
 
 
 
 
Czy planowane zmiany będą dotyczyły również zespołu? - Publiczność przyzwyczajona jest do naszych wspaniałych aktorów. To jest tak różnorodny i wspaniały zespół, że zrobimy wspaniałe rzeczy. Na pewno jednak zostanie poszerzony. Cały czas mamy wakaty w zespole - dodał dyrektor.
 
 
 
 
Na zakończenie rozbudowy teatru musimy jeszcze poczekać, jednak w najbliższym czasie widzowie będą jednak mogli oglądać spektakle wystawiane na dużej scenie. Jeszcze w tym roku czekają nas również dwie premiery.
 
 
 
 
W tej chwili mamy zamknięty repertuar na wrzesień i październik. Od 19 do 24 września gramy spektakl dla dzieci "Koziołek Matołek", od 27 września do 8 października "Balladynę". Następnie, od 13 października przedstawienie "Hamlet we wsi Głucha Dolna". W tej chwili trwają również próby do spektaklu "Sługa dwóch panów" w reżyserii Pawła Paszty. Ta premiera jest zaplanowana na 28 października. Kolejna odbędzie się jeszcze w tym roku. Na razie nie chcę jeszcze zdradzać, co to będzie
 
- wyliczał Paweł Kleszcz.

 


Paweł Kleszcz to absolwent PWST w WQarszawie (1993), aktor, lektor, konferansjer, trener biznesu. Przez wiele lat pracował w warszawskim Teatrze Syrena. Współzałożyciel stowarzyszenia „Słowodaje Teatr”. Pomysłodawca i organizator „Festiwalu Sztuki Jeździeckiej”. Zagrał w ponad 1500 przedstawieniach teatralnych, w ponad 40 sztukach, występował w wielu filmach i produkcjach telewizyjnych. Ma 54 lata.

 

 

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.