Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

9 Czerwca, Piątek, Ada, Maksymilian, Seweryn

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

W gminie Markusy znaleziono tajemniczy obiekt wojskowy

15.05.2023, 12:57:00
W gminie Markusy znaleziono tajemniczy obiekt wojskowy
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. 43blp w Braniewie)

Tajemniczy wojskowy obiekt latający znaleziono wczoraj (14 maja) w okolicy miejscowości Jezioro (gmina Markusy). Czy to obiekt z Białorusi?
Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało w sobotę (13 maja) o pojawieniu się niezidentyfikowanego obiektu latającego, który na teren Polski dostał się od strony Białorusi.


 

Centrum Operacji Powietrznych odnotowało pojawienie się w polskiej przestrzeni powietrznej obiektu, który wleciał z kierunku Białorusi. Zgodnie z informacjami COP prawdopodobnie jest to balon obserwacyjny. Kontakt radarowy został utracony w okolicach Rypina

 

– podał MON.W komunikacie przekazano, że Dowódca Operacyjny podjął decyzję o uruchomieniu dyżurnych sił Wojsk Obrony Terytorialnej do poszukiwania obiektu.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w sobotę Alert do mieszkańców trzech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego, z prośbą o powiadomienie policji, gdy natrafi się na obiekt przypominający balon. Taki alert otrzymali też niektórzy mieszkańcy Elbląga.


 

Uwaga! Trwają poszukiwania obiektu powietrznego przypominającego balon. W przypadku jego znalezienia nie podnoś, powiadom najbliższy posterunek Policji

 

– czytamy w Alercie.Wczoraj, ok. godz. 13.00, w okolicy miejscowości Jezioro w gminie Markusy znaleziono niezidentyfikowany obiekt wojskowy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy znaleziony obiekt nie jest balonem obserwacyjnym, który z piątku na sobotę wleciał do Polski od strony Białorusi.


Służby nie informują o charakterze odnalezionego obiektu. Wojsko wszczęło postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.
Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy do MON. Do tematu powrócimy.

 


Aktualizacja:

 

Gmina Markusy nie posiada żadnych oficjalnych informacji na ten temat

 

- zapewnia Urząd Gminy w Markusach.

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.