Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

5 Lutego, Niedziela, Adelajda, Agata, Izydor

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Garmin Iron Triathlon w Elblągu odbędzie się po raz siódmy. Znamy datę

29.11.2022, 10:40:00
Garmin Iron Triathlon w Elblągu odbędzie się po raz siódmy. Znamy datę
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. nadesłane)

Najstarszy i jednocześnie największy cykl triathlonowy w Polsce po raz siódmy zagości w przepięknym Elblągu. Poprzednie edycje elbląskiego etapu zawodów okazały się wielkim sukcesem, przyciągając na start setki triathlonistów zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.


Garmin Iron Triathlon Elbląg – jedna z najszybszych tras kolarskich w Polsce


W sezonie 2023 roku zawodnicy będą mogli standardowo rywalizować na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM (1,9 km pływania - 90 km-21,1 km biegu), 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Do rywalizacji można przystąpić indywidualnie, jak i w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, która jest idealną okazją na zapoznanie się ze światem amatorskiego triathlonu.

W przypadku sztafet jedna osoba płynie, druga pokonuje etap kolarski, a trzecia biegnie. To idealna okazja na świetną weekendową zabawę z przyjaciółmi. Ostatnie kilkadziesiąt metrów zawodnicy pokonują razem i wspólnie celebrują ukończenie wyścigu na mecie.


Wyjątkowa lokalizacja w sercu elbląskiej starówki
 

Elbląg to unikatowe miejsce na triathlonowej mapie Polski. Strefa zmian, start i meta Garmin Iron Triathlon będą znajdować się w ścisłym centrum pięknego Starego Miasta w Elblągu. Takiego miasteczka zawodów nie ma nigdzie – to niepowtarzalny klimat. Pływanie odbędzie się w rzece Elbląg, Trasa kolarska prowadzić będzie przez tereny Żuław Wiślanych. Po zeszłorocznej modyfikacji etapu kolarskiego z przekonaniem możemy potwierdzić, że elbląska trasa kolarska to jedna z najszybszych tras triathlonowych w Polsce. Etap biegowy prowadzić będzie ulicami Starego Miasta. Usytuowanie zawodów w ścisłym centrum Starego Miasta zapewni zawodnikom niesamowite wrażenia oraz wsparcie kibiców, którzy co roku w licznym gronie dopingują zawodników.
 

Od 2018 roku podczas Garmin Iron Triathlon w Elblągu odbywa się dodatkowa rywalizacja nazwana #breaking1h50’ w przypadku mężczyzn i #breaking2h wśród kobiet rywalizujących na dystansie 1/4 IM. Pierwszy zawodnik, który złamie magiczną barierę czasu wyjedzie z Elbląga bogatszy o 10.000 zł. Liczymy, że to właśnie sezon 2023 będzie tym przełomowym, ponieważ w ostatniej edycji mało brakowało do pobicia rekordu! Czekamy z niecierpliwością!


Zawody dla dzieci – GARMIN Junior


Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla najmłodszych – Garmin Junior, które od wielu lat cieszą się wyjątkową popularnością, szczególnie w Elblągu, gdzie na starcie pojawia się setki najmłodszych adeptów biegania. Rywalizacja dzieci odbędzie się na trzech przyjaznych i dostosowanych do wieku zawodników dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).
 

AQUA SPEED OPEN WATER SERIES 2023 – finałowy etap ponownie w Elblągu


15 lipca 2023 roku, w przeddzień zmagań triathlonistów, odbędą się zawody pływackie Aqua Speed Open Water Series. Będzie to ostatni, a jednocześnie finałowy etap zmagań podczas tego cyklu!


Pływacy biorący udział w rywalizacji będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: ok. 0,475 km (nowy dystans, idealny dla debiutantów, limit czasu: 15 minut), ok. 0,95 km (limit czasu: pół godziny, ok. 1,9 km (limit czasu: 1 godzina) oraz ok. 3,8 km (limit czasu: 2 godziny). Na wszystkich dystansach AQUA SPEED Open Water Series obowiązywać będzie rolling start. Meta znajdować się będzie po wyjściu z wody, po minięciu bramy mety.


AQUA SPEED Open Water Series to nie tylko impreza sportowa dla dorosłych pływaków. Dzieci i młodzież będą mogły wystartować w AQUA SPEED Junior. W zależności od wieku, będą mogły sprawdzić swoje umiejętności pływackie na trzech dystansach: 100 m (6-7 lat), 200 m (8-11 lat), 475 m (12-13 lat).
 

Rejestracja na zawody już 2 stycznia!


Zapisy na cykl Garmin Iron Triathlon oraz cykl Aqua Speed Open Water Series ruszą 2 stycznia o godzinie 12:00. Wszelkie informacje dot. imprez znajdują się na stronach internetowych www.irontriathlon.pl oraz www.openwaterseries.pl. Bieżące informacje znajdują się również na Facebookowych profilach imprezach – Garmin Iron Triathlon oraz Aquaspeed Open Water Series.

 

LABOSPORT Polska sp. z o.o.

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.